Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Björgenová si drží olympijskou formu, vyhrála skiatlon v Lahti

Lahti (Finsko) - Nejúspěšnější sportovkyně zimních olympijských her ve Vancouveru Marit Björgenová si drží formu i po sportovním vrcholu roku. Trojnásobná olympijská šampionka z Norska dnes v Lahti vyhrála stejně jako v Kanadě skiatlon na 7,5+7,5 km a připsala si třetí vítězství v sezoně světového poháru.

Björgenová ve finském středisku oplatila porážku Polce Justyně Kowalczykové, která si před týdnem doběhla před Seveřankou pro olympijské zlato v památném finiši na vytrvalecké třicítce. Norská závodnice byla tentokrát rychlejší o 11 sekund, třetí skončila se ztrátou dalších sedmi sekund krajanka vítězky Therese Johaugová.

Marit Björgenová
zdroj: ČTK/AP

Kowalczyková, jež na ZOH obsadila ve skiatlonu třetí místo, má ale po dnešku prakticky jisté celkové prvenství ve světovém poháru. Průběžně druhá Petra Majdičová ze Slovinska už po nešťastném zranění z Vancouveru nebude nejspíš v této sezoně závodit, na startu v Lahti nebyla ani třetí Aino-Kaisa Saarinenová z Finska, která nyní ztrácí už 786 bodů. Do konce sezony zbývá odjet ještě sedm závodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy