Cyklistika ČR 2024

Björgenová pokračuje ve vítězném tažení, opanovala závod v Oslu

Oslo - Trojnásobná olympijská šampionka Marit Björgenová pokračuje ve skvělých výkonech i po hrách ve Vancouveru. Norská běžkyně na lyžích dnes vyhrála závod na 30 km volnou technikou v Oslu, a ovládla tak i třetí poolympijský díl Světového poháru. Björgenová na olympiádě získala zlato ve skiatlonu, sprintu a štafetě a skvělou formu si drží i po hrách ve Vancouveru. Dnes doběhla do cíle v čase 1:24:10,8 a navázala na týden staré vítězství ve skiatlonu v Lahti a čtvrteční triumf ze sprintu v Drammenu.

K velké radosti norských fanoušků patřily stupně vítězů v Oslu výhradně domácím závodnicím. Druhá skončila se ztrátou 1,2 vteřiny Kristin Störmerová Steiraová, třetí doběhla Therese Johaugová.

Nejlepší českou reprezentantkou byla na 16. místě Ivana Janečková, která na vítězku ztratila tři minuty a devět sekund. Kamila Rajdlová obsadila 26. příčku a Eva Nývltová doběhla na 35. pozici. Již jistá vítězka SP Polka Justyna Kowalczyková v Oslu nestartovala.

SP v běhu na lyžích v Oslu:
1. Björgenová 1:24:10,8, 2. Steiraová -1,2, 3. Johaugová (všechny Nor.) -8,0, 4. Kallaová (Švéd.) -49,4, 5. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -1:26,5, 6. Roponenová (Fin.) -1:27,2, 7. Haagová (Švéd.) -1:31,0, 8. Laurentová Philippotová (Fr.) -1:34,6, 9. Skofterudová (Nor.) -1:40,3, 10. Novikovová (Rus.) -2:15,8, ...16. Janečková -3:09,4, 26. Rajdlová -5:05,9, 35. Nývltová (všechny ČR) -6:34,3.