Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Aktuálně

Biatlonový Pohár IBU se v Novém Městě uskuteční, organizátoři jdou do rizika

Nové Město na Moravě – Biatlonový Pohár IBU, který je na programu 9. a 10. ledna v Novém Městě na Moravě, se rušit nebude. Organizátoři vsadili na předpověď počasí, která slibuje po Novém roce ochlazení. Své rozhodnutí oznámili Mezinárodní biatlonové unii.

Fanoušci biatlonu v Novém Městě na Moravě
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

"Rozhodli jsme se jít do rizika. Mrznout by mělo na základě dlouhodobé předpovědi počasí už od 30. prosince," řekl prezident České biatlonové unie a předseda organizačního výboru v Novém Městě Jiří Hamza. Podle meteorologů by už od začátku ledna měly teploty na Novoměstsku klesnout až k minus deseti stupňům Celsia, což umožní výrobu technického sněhu.

"Biatlonový závod chceme uspořádat i vzhledem k naší kandidatuře na pořádání mistrovství světa. Potřebujeme si také připravit tratě pro závod Světového poháru v běhu na lyžích, který se uskuteční ve Vysočina aréně 23. a 24. ledna. Chceme využít nově vybudovaný zásobník sněhu," uvedl Hamza.

Osmidílný Pohár IBU má v Novém Městě svou čtvrtou zastávku. V sobotu 9. ledna je na programu od 10:00 závod žen na 15 kilometrů a od 13:30 závod mužů na 20 kilometrů. V neděli 10. ledna začne v 10:00 sprint žen na 7,5 km a ve 13:00 sprint mužů na 10 kilometrů. Po oba dny mají diváci vstup zdarma.

Je nám líto, video expirovalo.
Pohár IBU by se měl v Novém Městě na Moravě uskutečnit
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy