Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Biatlonovou premiéru v Trondheimu ovládli Greis a Zajcevová

Trondheim (Norsko) - První biatlonové závody Světového poháru v novém areálu v norském Trondheimu vyhráli trojnásobný olympijský vítěz z Turína Michael Greis a trojnásobná mistryně světa z Pchjongčchangu Olga Zajcevová. Ve sprintu žen na 7,5 kilometru obsadila dvanácté místo Magda Rezlerová a vyrovnala své nejlepší umístění v kariéře.

Šestadvacetiletá Češka netrefila jeden terč při střelbě vestoje a za bezchybnou Ruskou Zajcevovou zaostala o necelou minutu. Druhé místo obsadila Švédka Helena Jonssonová a upevnila si vedení v SP. 

Do sobotního stíhacího závodu postoupila ještě Veronika Vítková, jež se čtyřmi trestnými okruhy doběhla dvaačtyřicátá. Zdenka Vejnarová skončila na 65. místě. 

Mužský sprint na 10 km vyhrál Němec Greis před domácím Ole Einarem Björndalenem, jenž díky tomu sesadil z prvního místa průběžného pořadí seriálu Poláka Tomasze Sikoru.


Z šestice českých reprezentantů bodovali 22. Tomáš Holubec, 25. Michal Šlesingr a 36. Jaroslav Soukup, kteří kvůli chybě na střelnici absolvovali navíc jeden trestný okruh. Do sobotní stíhačky postoupili ještě Zdeněk Vítek (45.) a Roman Dostál (58.), kteří shodně minuli třikrát. Zklamáním skončil závod pro Ondřeje Moravce, jenž pokazil dvě střely a skončil až devětasedmdesátý. 

Dvaatřicetiletý Greis zvítězil díky druhému nejrychlejšímu běhu a bezchybné střelbě. Björndalena, který absolvoval jeden trestný okruh, porazil o 18,3 sekundy. Třetí místo obsadil Rakušan Simon Eder s více než půlminutovou ztrátou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy