Buly - debata expertů

Biatlonisty trápil vítr, Moravec se dostal mezi nejrychlejší desítku

Canmore (Kanada) - Hromadný závod biatlonistů v kanadském Canmore vyhrál ve větrných podmínkách šestadvacetiletý Ital Dominik Windisch. Z českých závodníků byl nejrychlejší Ondřej Moravec, který dokončil na deváté příčce. Michal Krčmář skončil na 25. místě, Michalu Šlesingrovi patřila třicátá příčka.

Ondřej Moravec
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Závod, který ovlivnil silný vítr, zahájil nejlépe zkušený Rakušan Simon Eder. Obě ležky zvládl na rozdíl od drtivé většiny soupeřů čistě a po polovině se držel v čele. Na první stojce však chyboval třikrát a přepustil vedoucí pozici Francouzi Quentinu Fillonovi Mailletovi.

Ten sice vyjížděl jako první i po závěrečné střelbě, ale ve finiši měl nejvíc sil Windisch, jenž zvítězil o čtyři sekundy před Němcem Benediktem Dollem. Fillon Maillet doběhl o dalších téměř pět sekund zpět třetí.

Šestadvacetiletý bronzový medailista ze smíšené štafety na OH v Soči Windisch byl dosud v SP nejlépe pátý ve sprintu před třemi lety. Suverénní lídr seriálu Francouz Martin Fourcade sice minul šestkrát, přesto díky skvělému běhu skončil šestý a znovu zvýšil náskok v čele SP.

Moravec si na prvních dvou položkách připsal po jedné chybě, přesto nakonec patřil k nejlepším střelcům. Na vítěze ztratil v cíli přes půl minuty. Krčmář minul sedmkrát, Šlesingr musel absolvovat ještě o jeden trestný okruh víc. Všech dvacet terčů nesestřelil nikdo.

SP v biatlonu v Canmore (Kanada):

Muži - závod s hromadným startem (15 km): 1. Windisch (It.) 40:37,1 (4 tr. okruhy), 2. Doll (Něm.) -4,1 (4), 3. Fillon Maillet (Fr.) -8,6 (3), 4. Landertinger (Rak.) -20,7 (3), 5. Rastorgujevs (Lot.) -20,9 (3), 6. M. Fourcade (Fr.) -22,3 (6), 7. Burke (USA) -23,8 (3), 8. Peiffer (Něm.) -29,9 (4), 9. Moravec -34,7 (2), 10. Kazár (SR) -43,0 (1), ...25. Krčmář -2:21,5 (7), 30. Šlesingr -3:46,0 (8).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 809 b., 2. Šipulin (Rus.) 592, 3. Schempp (Něm.) 551, 4. T. Bö 550, 5. Svendsen (oba Nor.) 508, 6. Garaničev (Rus.) 502, ...16. Moravec 335, 26. Krčmář 239, 35. Šlesingr 199, 56. Soukup 51, 66. Krupčík 22.