Následuje
ODM 2020: Hokej

Biatlonisté Šlesingr a Rezlerová vyhráli i závody s hromadným startem

Jablonec nad Nisou - Biatlonisté Michal Šlesingr a Magda Rezlerová si na domácím mistrovství po nedělním sprintu zopakovali triumfy i v dnešních závodech s hromadným startem. Na tratích v Jablonci nad Nisou vyhráli s pohodlným náskokem. Reprezentace se nyní rozdělí na několik skupin. Veronika Vítková, Magda Rezlerová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec odcestují společně se svými trenéry Jindřichem Šikolou a Vlastimilem Vávrou na dvoutýdenní přípravu do Obertilliachu. Zdenka Vejnarová zamíří se svým přítelem Lowellem Baileyem do německého Oberhofu a bude se připravovat společně s týmem USA.

Domácí jedničku Šlesingra nepřipravily o výhru ani dva nezdary v úplně poslední položce závodu. "Také jsem si chtěl osahat zdejší trestné kolo," řekl šestadvacetiletý závodník z Letohradu. Přiznal, že myšlenkami už byl možná na soustředění v rakouském Obertilliachu, kam ve středu cestuje. "Měli bychom tam položit základy olympijské formy. Už se těším, bývá tam i moc pěkně a člověka to pozitivně naladí," řekl.

"S Michalem jsem opravdu hodně spokojen, po oba dny podal špičkový výkon," uvedl šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář, kterého potěšil druhým místem i Jaroslav Soukup. "Zatím podává vysoký standard. Jeho běžecký projev měl dnes správnou šťávu a energii," dodal.

Závody s hromadným startem na MČR

Skupina Ondřeje Rybáře - Roman Dostál, Tomáš Holubec, Jaroslav Soukup a Zdeněk Vítek - využije k přípravě slušných sněhových podmínek v Jablonci nad Nisou stejně jako Veronika Zvařičová nebo Barbora Tomešová s trenérem Milanem Janouškem.

Téměř celá reprezentace s výjimkou skupiny v Obertilliachu se sejde v německém Altenbergu při IBU Cupu 9. a 10. ledna. "Chceme tam vyladit formu před Světovým pohárem v Ruhpoldingu (13. a 17. ledna), kde vyvrcholí naše nominační boje o olympijské hry," řekl trenér. Světový pohár v Oberhofu 6. až 10. ledna se tak odehraje bez českých barev.

Jaroslav Soukup
zdroj: ČTK
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy