Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO 2020 s...

Biatlonisté rozmnožili medailovou sbírku – Krupčík má stříbro, Landová vyhrála

Trento – Biatlonistka Jitka Landová vyhrála na světové zimní univerziádě v Itálii závod s hromadným startem, Tomáš Krupčík získal v téže disciplíně stříbrnou medaili. Bronz vybojovala ve večerním slalomu Martina Dubovská.

Biatlon
zdroj: ČTK

Landová ve finiši porazila o dvě desetiny sekundy Polku Weroniku Nowakowskou-Ziemniakovou, Krupčíka o 28 sekund předčil Ukrajinec Dmytro Pidručnyj. Krupčíkův mladší bratr Matěj obsadil čtvrté místo, za bronzem zaostal o 19 sekund. Vít Jánov doběhl šestý. Česká republika zatím získala v Trentu 13 medailí a patří mezi nejúspěšnější výpravy.

Landová už má třetí a Krupčík druhý cenný kov: spolu s Kristýnou Černou a Michalem Žákem vybojovali bronz ve smíšené štafetě, Landová byla třetí i ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů.

Dubovská byla po prvním kole slalomu šestá, ale ve druhé jízdě za umělého osvětlení předvedla třetí nejlepší čas a posunula se na stupně vítězů. Od stříbra dělily českou lyžařku dvě desetiny, za vítěznou Srbkou Nevenou Ignjatovičovou zaostala o 56 setin.

V kombinaci byla Pavla Klicnarová čtvrtá a Dubovská desátá. Skokan Čestmír Kožíšek skončil na velkém můstku šestý díky povedenému druhému kolu, v němž nestačil jen na celkového vítěze Poláka Krzysztofa Bieguna. Po prvním kole byl Kožíšek dvanáctý.

Běžkyně na lyžích Eliška Hájková obsadila v závodu na 15 km klasicky s hromadným startem osmé místo. Hokejisté zakončili turnaj vítězstvím 8:1 nad Lotyšskem a skončili sedmí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy