EP Benátky nad Jizerou

Biatlonista Šlesingr byl ve sprintu SP v Novém Městě sedmnáctý

Nové Město na Moravě - Biatlonista Michal Šlesingr obsadil ve sprintu Světového poháru na 10 km v Novém Městě na Moravě sedmnácté místo. Z českých reprezentantů bodovali ještě Ondřej Moravec na 23. a Jaroslav Soukup na 29. příčce. Pro druhé vítězství v sezoně si doběhl vedoucí muž průběžného pořadí seriálu Nor Emil Hegle Svendsen.

"Vítr se do mě na střelnici pořádně opíral, ale dokázal jsem to ustát. Navíc byl sníh pomalý a na ledu bylo těžké udržet rovnováhu. Nikdo to neměl jednoduché, přesto se do jedné minuty vešlo skoro patnáct biatlonistů," řekl Svendsen.

Za Svendsenem obsadili další místa na stupních vítězů francouzští bratři Fourcadeové. Starší Simon ztratil na druhém místě na vítěze i vinou tří trestných kol 2,7 sekundy, jeho sourozenec Martin zaostal za Svendsenem o necelých deset sekund.

Česká jednička Šlesingr dnes musel na tři trestné okruhy a do cíle doběhl se ztrátou jedné minuty a 12 vteřin na Svendsena. Napravil zaváhání ze čtvrtečního vytrvalostního závodu, ve kterém sedmkrát chyboval při střelbě a obsadil až 75. místo.

"Za tři je moc, ale byl jsem spokojený alespoň na trati. Výsledek to není špatný, zvlášť po tom, co jsem předvedl v dlouhém. Ale chtěl bych být výš," řekl Šlesingr, který měl při závodu špunty v uších, aby trochu "odhlušil" hlasité diváky.

Moravec se Soukupem potvrdili formu, když bodovali i ve druhém vystoupení v Novém Městě. Soukupa o lepší umístění připravila nepovedená druhá střelba, český biatlonista  přitom mířil vysoko, po střelbě vleže byl druhý a stadion bouřil. "Zamrazilo mě, ale je to chvilkový pocit," řekl Soukup.

Nepovedla se mu ale střelba vestoje, ve které trefil jen jeden terč, a musel na čtyři trestná kola. "Foukalo docela dost, bohužel jsem se s tím nevyrovnal a nedokázal to vystředit," litoval Soukup. Další čeští reprezentanti body nezískali, Zdeněk Vítek si alespoň zajistil start v nedělní stíhačce, když obsadil poslední postupové 60. místo. Tomáš Holubec doběhl na 80. příčce.

V Novém Městě závodí i legendární norský běžec Ole Einar Bjoerndalen, šestinásobný olympijský vítěz a držitel rekordních dvaadevadesáti prvenství ve světovém poháru. Norský veterán plánuje vrátit se do Nového Města jako účastník mistrovství světa v roce 2013. "Vyrostl tu stadion světové kvality, všechno je skvěle připravené, a protože do šampionátu zbývá ještě rok, myslím, že to bude perfektní," těší se Bjoerndalen.

Muži - sprint na 10 km:1. Svendsen (Nor.) 27:13,1 (1 tr. okruh), 2. S. Fourcade -2,7 (3),3. M. Fourcade (oba Fr.) -9,6 (2), 4. Šipulin -14,4 (1), 5. Makovějev (oba Rus.) -19,5 (1), 6. Currier (USA) -23,2 (0), 7. Lindström -29,0 (1), 8. Bergman (oba Švéd.) -31,7 (2), 9. Malyško -36,4 (3), 10. Birnbacher (Něm.) -41,0 (3), ...17. Šlesingr -1:11,6 (3), 23. Moravec -1:33,9 (3), 29. Soukup -1:45,8 (4), 60. Vítek -2:35,8 (4), 80. Holubec (všichni ČR) -3:35,2 (4).