Lyžování ČR 2024

Bauer ve sprintu nepostoupil, uspěli Jakš a Nývltová

Toblach (Itálie) - Běžec na lyžích Lukáš Bauer v šesté etapě Tour de Ski opět nepostoupil z kvalifikace sprintu a na své soupeře podle očekávání ztratí. Do vyřazovacích bojů v Toblachu z českých reprezentantů prošli Martin Jakš a Eva Nývltová.

Norka Marit Björgenová
zdroj: ISIFA

Kvalifikaci na trati 1,3 km volnou technikou vyhrál Švýcar Dario Cologna, který vede průběžné pořadí Tour. Jakšovi se dařilo a vyjel si 12. místo. Bauer si přál první životní postup z kvalifikace, ale na Colognu ztratil 10,70 vteřiny, což stačilo na 47. místo.

Do sprintu nenastoupil Jiří Magál, který tak na Tour de Ski skončil. Mezi ženami dominovala Norka Marit Björgenová, Nývltová postoupila jako poslední třicátá. Ivana Janečková skončila předposlední s odstupem 25 vteřin.