Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Olomouce

Bauer po operaci odpočívá i studuje

Boží Dar (Karlovarsko) - Běžec na lyžích Lukáš Bauer rehabilituje po plánované operaci nosní přepážky a našel si čas také na sebevzdělávání. Zákrok podstoupil stříbrný medailista z mistrovství světa v Liberci 10. dubna v jablonecké nemocnici a nyní se věnuje bakalářské práci a přípravě na zkoušky. Operoval ho opět primář Robert Toscani, který české běžecké jedničce už předloni odstranil krční mandle.

"Přežil jsem to," vtipkoval Bauer na svém serveru a doplnil, že zákrok se obešel bez komplikací. V nemocnici strávil pět dnů, pak ještě docházel na kontroly a inhalaci léků pomáhajících hojení a splasknutí sliznic. "Nejhorší byl první den po operaci, ale v porovnání s mandlemi to bylo z větší části v pohodě," řekl.

Operace nosní přepážky je dalším krokem k odstranění přetrvávajících zdravotních potíží, se kterými se Bauer potýkal takřka celou minulou sezonu. Zatím není jisté, zda operace, na kterou se chystá i jeho kolega Martin Jakš, přinese úlevu. "Měl bych být v zimě zdravější, proto jsem se rozhodl, ale uvidíme," uvedl Bauer.

Čtrnáct dnů po operaci má mít klidový režim. Volno teď využívá k plnění školních povinností. "Dodělával jsem bakalářku, čekají mě dvě zkoušky, abych mohl na státnice," doplnil student Technické univerzity v Ostravě, kde dálkově dělá hornicko-geologickou fakultu, obor ekonomika, management a informatika v oblasti veřejné správy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy