Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Bauer je znovu v euforii. Vítězství v Kuusamu nevěřil

Kuusamo (Finsko) - Po delší době povedená příprava vyústila v Kuusamu ve vítěznou klasickou desítku a Lukáš Bauer je po delší době v euforii. Vítězství ve světovém poháru, které od Bauerova posledního dělí takřka čtyři roky, však nepřeceňuje. Jeho jasným cílem zůstává olympiáda v Soči.

Lukáš Bauer v Kuusamu
zdroj: ČTK/AP autor: Markku Ulander

Napětí vystřídalo uvolnění, takový byl Bauerův den. Zpočátku si moc nevěřil, zvlášť když se mu i na jeho poměry vůbec nevydařil předešlý sprint. "Bylo to slaboučké. I když jsem v Muoniu na soustředění jezdil super, tak jsem si po včerejšku říkal, že mi forma asi odešla," přiznal pochyby. Do závodu vyrazil až ve druhé polovině startovní listiny, a když viděl, že začalo sněžit, trochu se uklidnil. "Věděl jsem, že ostatním to nebude vyhovovat a mně to nevadí," vysvětlil.

Bauer začal stahovat ztrátu takovým způsobem, až se dostal do čela. "Když jsem přijížděl pod stadion a byl jsem první, tak jsem si říkal, že to je super bomba," popsal pocity Bauer. Přesto ho vítězství trochu zaskočilo. "Nechápal jsem, co se děje," přiznal s úsměvem. Když pak do cíle dojel i silný Kazach Alexej Poltoranin a neohrozil ho, jeho uvolnění dosáhlo maxima.

Lukáš Bauer:

"Letos jsem byl konečně po dvou letech zdravý a všechno jsem odtrénoval. Sedlo si spousta věcí, je to mozaika, kterou jsem dal do kupy. Věřím, že ta sezona bude odlišná od těch dvou před tím. Pořád chci vyhrávat, dokázat, že na to mám, ale moc velký chtíč je brzda. Našel jsem si cestu, že si to víc užívám."

Je prý připravený na hlasy, že mu forma v olympijské sezoně vyletěla moc brzy. "Ale mně to je úplně ukradený. V sezonách, kdy se mi dařilo, jsem dokázal jezdit dobře celou dobu. Věřím, že teď bude pohoda v týmu, pojede se na vlně. Už jsem něco předvedl, mám se od čeho odpíchnout," řekl. "První polovinu sezony vyhodnotím až po závodech v Davosu, pak se uvidí, co dál," prohlásil.

Teď ho zajímá jen nebližší program, nedělní stíhací závod, závěrečný díl finského miniseriálu. "Sice nemám na prvního velkou ztrátu (12 sekund), ale za mnou je to nasekaný. Pojede se balík, jde o to, jestli se pojede rychle, nebo se najde nějaký 'dobrák', který to odtáhne," přemítal nad plánem na neděli. "Chci si jen vybudovat dobrou pozici do posledních dvou okruhů. Bude to maso, možná dojde i na kolize," přemýšlel nahlas. Jinak ale prý stále platí, že do desátého místa bude spokojený. "Že jsem vyhrál, to byla třešnička na dortu."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy