Bauer dojel v Muoniu druhý i na volné patnáctce

Muonio - Běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel v Muoniu v závodu FIS, generálce na Světový pohár, který začne příští týden, druhý i na volné patnáctce. Český běžec prohrál pouze s Finem Mattim Heikkinenem. Bauer, který ve Finsku skončil v sobotu druhý na klasické desítce, zaostal za Heikkinenem o deset vteřin. Třetí skončil stejně jako o den dříve Němec Jen Filbrich.

Z dalších českých běžců obsadil Jiří Magál 16. místo, o dvě pozice za ním skončil Dušan Kožíšek a Ondřej Horyna byl klasifikován na 36. příčce. Ženskou volnou desítku vyhrála Polka Justyna Kowalczyková, Eva Vrabcová-Nývltová nestartovala.

V Beitostölenu se poslední test před začátkem sezony SP nevydařil Noru Petteru Northugovi, který skončil na klasické patnáctce až čtyřiadvacátý. Vyhrál jeho krajan Chris Andre Jespersen. Ve švédském Gällivare, kde Světový pohár za týden začne, vyhrál 15 km volnou technikou držitel křišťálového glóbu Dario Cologna ze Švýcarska.