Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slavnostní zahájení XXVI. letních olympijských her Atlanta 1996

Bauer byl v prologu finále SP ve Falunu čtrnáctý

Falun (Švédsko) - Běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil 14. místo v takzvaném prologu světového poháru ve Falunu. Jediný český zástupce ztratil na kopcovité trati 3,3 km klasickou technikou 17,2 sekundy na Švýcara Daria Colognu, jenž je jeho soupeřem v boji o druhé místo v konečném pořadí seriálu. Dvojnásobný bronzový medailista z olympijských her Bauer se díky dnešnímu výsledku posunul v průběžném hodnocení finále SP na 28. místo z 51., které obsadil ve čtvrtečním sprintu v centru Stockholmu. Miniseriál sestávající ze čtyř závodů ve Švédsku se hodnotí dohromady podobně jako Tour de Ski.

Bauer má po dnešním osmnáctibodovém zisku na druhém místě průběžného pořadí SP náskok 95 bodů před Švédem Marcusem Hellnerem, jenž byl sedmý. Čtvrtý Cologna stále ztrácí více než 100 bodů. O pořadí za suverénním králem sezony Petterem Northugem z Norska podle všeho rozhodne až celkový "balík" bodů za finále seriálu.

Lukáš Bauer:

"Bojuji o druhé místo a nechci ho pustit. Hlava proto tělo tlačí, ale tělo se vzpírá víc než dřív. Už je hodně unavené, ale to se dalo čekat a každý s tím musí bojovat."

Loňský vítěz SP Cologna porazil o 4,9 sekundy domácího Matse Larssona, třetí byl s odstupem šesti sekund Maxim Vylegžanin. Čtvrtý muž ze stockholmského sprintu Larsson se dostal do průběžného vedení finálového seriálu o 7,3 sekundy před Northuga, jenž dojel čtvrtý. Před sobotním skiatlonem na 10 km klasicky a 10 km volně ztrácí Bauer na Larssona minutu a 22,8 sekundy.

Prolog žen ovládla suverénní Kowalczyková

Ženský závod na 2,5 km vyhrála již jistá vítězka SP Justyna Kowalczyková z Polska, která porazila o 8,7 sekundy svou největší soupeřku Marit Björgenovou z Norska. Kowalczyková skončila těsně druhá ve čtvrtečním sprintu a po polovině miniseriálu má díky bonifikacím před Björgenovou náskok 16,5 sekundy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy