Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bikemaraton Drásal České spořitelny

Bank byl den před superkombinací čtvrtý v tréninku sjezdu

Whistler - Sjezdař Ondřej Bank si den před superkombinací zvedl na olympiádě sebevědomí. V dnešním zkráceném tréninku sjezdu na nedělní závod obsadil čtvrté místo, za prvním Švýcarem Didierem Défagem zaostal jen o 16 setin. "Je to dobrý. Čas je úžasný, ale nepřeceňoval bych to," řekl Tomáš Bank, trenér a bratr Ondřeje. "Vyvozovat z toho moc nejde, ale může být v závodu stejně rychlý. Určitě ho to povzbudí, ale on si na sjezd věřil a ví, jak na to už od sjezdu," uvedl Bank starší. Další informace nabízí internetový speciál zoh.cz.

V kombinaci skončil Bank na minulé olympiádě v Turíně i na mistrovství světa šestý, ve Světovém poháru už byl jednou třetí. 

Trénink sjezdaři končili ještě před cílovou dvojicí skoků, jelikož se zároveň jel superobří slalom žen. Přesto je Bankův výkon pozoruhodný, neboť porazil mimo jiné Švýcara Carla Janku i Rakušana Benjamina Raicha. Trénink vynechali Američan Bode Miller i Nor Aksel Lund Svindal, kteří budou patřit k favoritům superkombinace.Podle kouče se bude v kombinaci rozhodovat ve slalomu. Bank uvažoval, jestli je lepší být po sjezdu vpředu, nebo útočit ze zadních pozic. "Když bude rychlejší ve sjezdu, tak by ho to mohlo ve slalomu svazovat a obráceně, ale uvidíme," konstatoval Bank. 

Další čeští sjezdaři skončili v tréninku za první třicítkou. Filip Trejbal byl 33., Kryštof Krýzl 34. a Martin Vráblík 37.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy