Bank bodoval v dalším obřím slalomu, Záhrobské se nedařilo

Hinterstoder/Zwiesel (Německo) - Český lyžař Ondřej Bank bodoval i v pátém obřím slalomu v této sezoně Světového poháru, když dnes v rakouském Hinterstoderu obsadil 22. místo. Bank do druhého kola postoupil z dvacátého místa, na Schörghofera v konečném pořadí ztratil 1,43 vteřiny. Druhý český reprezentant na startu Kryštof Krýzl nedokončil první kolo. Poslední závod před mistrovstvím světa vyhrál domácí Philipp Schörghofer a připsal si premiérový triumf v kariéře. Obří slalom v německém Zwieselu vyhrála domácí lyžařka Viktoria Rebensburgová. České reprezentantce Šárce Záhrobské generálka na mistrovství světa nevyšla, v první jízdě obsadila 47. místo a do druhého kola nepostoupila.

Osmadvacetiletý Schörghofer se dostal na stupně vítězů podruhé v kariéře, jeho dosavadním maximem bylo třetí místo z loňského obřího slalomu v Garmisch-Partenkirchenu. Za rakouským lyžařem obsadil druhé místo Nor Kjetil Jansrud, který vedl po prvním kole, třetí byl Švýcar Carlo Janka.

Lídr průběžného pořadí seriálu Ivica Kostelič dojel desátý a navýšil svůj náskok v čele SP. Chorvatský lyžař má na kontě 1 249 bodů. Druhý Didier Cuche ze Švýcarska, který dnes skončil šestý, ztrácí 524 bodů.

Záhrobská prohrála i s Pauláthovou

Záhrobskou porazila i sedmnáctiletá krajanka Kateřina Pauláthová, která při svém druhém startu ve Světovém poháru dojela v prvním kole na 41. příčce. Na trati byla o téměř sekundu rychlejší než Záhrobská, která skončila v pátek na Velkém javoru pátá ve slalomu.

Majitelka zlaté medaile v obřím slalomu z olympiády ve Vancouveru Rebensburgová vedla už po úvodním kole a nakonec si dojela pro druhý triumf v SP v kariéře. "Vyhrát je vždycky skvělé. Už se nemůžu dočkat, až začne mistrovství světa," řekla Rebensburgová. Na druhé příčce skončila Federica Brignoneová z Itálie, třetí byla Kathrin Zettelová z Rakouska. "Lepší přípravu před šampionátem jsem si přát nemohla," komentovala dvacetiletá Brignoneová nejlepší výsledek v kariéře.

Na startu se objevila také Američanka Lindsey Vonnová, která kvůli následkům pádu v tréninku vynechala páteční slalom. Dvojnásobná světová šampionka z roku 2009 byla po prvním kole na 14. příčce, v konečném pořadí si o čtyři místa pohoršila. "Jela fantasticky. Sice trochu zpomalovala, ale v obřím slalomu je na tom dobře. Stačí, když pojede celý závod na doraz," řekl trenér americké reprezentace Alex Hoedlmoser.

V čele průběžného pořadí SP je stále Němka Maria Rieschová, která obsadila jedenácté místo. Před druhou Vonnovou má náskok 156 bodů.