Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Wimbledon 2024

Znojmo zaskočilo obhájce titulu, Nitra bude hostit "rytířský" souboj

Semifinále Snapbacks ligy amerického fotbalu mělo nabídnout dva zápasy jasných favoritů. Znojmo ale dokázalo překvapit obhájce titulu Vysočinu Gladiators a po výhře 22:21 postupuje do Tipsport Czech Bowlu XXXI. V něm se 13. července postaví v souboji dvou se stejným přízviskem Knights proti domácí Nitře, která porazila Ostravu Steelers 21:19.

Utkání Vysočina Gladiators – Znojmo Knights
zdroj: caaf.cz autor: Petr Milfait

Žádnému týmu v základní části se nepodařilo najít recept, jak vymazat produktivní útok Gladiators. Na to přišla až v klíčovém semifinálovém zápasu obrana Znojma.

Knights se v zápase dostali do vedení po touchdownu Jacoba Kerina, který se stal klíčovým hráčem semifinále.

Je nám líto, video expirovalo.
V letošním Czech Bowlu si zahraje Znojmo proti Nitře

Gladiators se v útoku dostali k blízkosti soupeřovy endzóny až v polovině druhé čtvrtiny, kdy Jan Dundáček z poloviny hřiště dosprintoval na tři yardy.

Obrana Znojma ale dokázala třikrát vystavit stopku a po neúspěšném třetím pokusu navíc byli Gladiators penalizováni za nesportovní chování. Z nadějné pozice nakonec dokázali vytěžit pouze tři body za field goal Petra Kodýma.

Na konci poločasu si Knights vytvořili šanci na zvýšení vedení. Dvacet vteřin před koncem poločasu hodil Volodymyr Hrynkiv dlouhou přihrávku na Vojtěcha, který skončil pouhý yard od endzóny.

Útok Znojma neměl timeout a další akcí zariskoval běhovou hrou, ale Michael Lufile byl zastaven před endzónou a k další akci se již znojemští nedostali.

Útok Gladiators odstartoval druhý poločas přechodem přes hřiště a následně Dundáček našel v endzóně Matěje Majerčáka. Po přezkoumání na videu byl ale touchdown kvůli faulu zrušen.

Hned další akcí Dundáčkovi vypadl míč a z dobře rozehraného drivu odešli Gladiators opět s prázdnou.

Knights se po úvodním touchdownu dlouho nedokázali prosadit, ale na konci třetí čtvrtiny Hrynkiv slalomem dostal míč do redzóny a následně druhým touchdownovým passem na Kerina zvýšil vedení na 14:3.

Na začátku závěrečné čtvrtiny si Dundáček dosprintoval do endzóny, ale pouze s pomocí faulu. Skóre se měnilo hned další akcí, když Dundáček našel úplně volného Majerčáka, který snížil na 9:14.

Knights se rychle poroučeli ze hřiště a Dundáček postupně posouval útok domácích k dalšímu skórování. Gladiators rychle přešli hřiště a Dundáček 14yardovým touchdownem poprvé v zápase poslal svůj tým 5 minut před koncem do vedení 15:14.

Svůj nejlepší drive ve druhém poločase si Knights schovali až na závěr zápasu. Hrynkiv přesnými passy na Kerina a Marečka posunul útok na 10 yardů od endzóny a do konce zápasu zbývala minuta.

Kerin následně akrobaticky chytil pass v endzóně a Knights se po úspěšném dvoubodovém potvrzení dostali do opět do vedení 22:15.

Gladiators se velmi rychle dostali s míčem na polovinu soupeře, kde se jim podařilo překvapit obranu. Dundáček hodil pass dozadu na Ashtona Hearda, který následně hodil míč na úplně volného Vojtěcha Mašitu.

Tato triková akce upravila skóre 10 vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny na 21:22. Znojemský Roman Jones ale výborně načasoval svůj pokus o zblokování kopu na branku a odvrátil vyrovnání.

Nitra vybojovala domácí finále

Domácím se podařil vstup do zápasu proti Ostravě Steelers. Z prvního drivu, který trval polovinu první čtvrtiny, skóroval první touchdown zápasu Tyrone Clark, který si doběhl do endzóny ze vzdálenosti 12 yardů.

Steelers dokázali ještě v první čtvrtině vyrovnat 4yardovým touchdownem Josefa Škerka. Důležitým momentem zápasu bylo vyloučení domácího Tyrona Clarka ve druhé čtvrtině pro nesportovní chování.

Quarterback Nitry Boris Bútora dokázal svůj tým opět přiblížit k endzóně a drive zakončil touchdownovým pasem na Ľuboše Paprčku.

Steelers se v prvním poločase nedokázali v útoku prosadit a před koncem prvního poločasu se Knights ještě pokoušeli o field goal, ale pokus Gorazda Lazorika byl neúspěšný.

Útok Ostravy se naplno rozjel ve druhém poločase, kdy quarterback Amos Feranec dirigoval drive až k 20yardovému touchdownu na Petra Škváru, kterým snížil skóre na 14:13 pro Nitru.

Obraně Ostravy se navíc rychle podařilo zastavit útok domácích a Steelers měli šanci dostat se do vedení. Pass Ferance vystihl na polovině hřiště Filip Fintor a doběhl s míčem až pro touchdown, kterým se Knights dostali do vedení 21:13.

Feranec své zaváhání dokázal napravit hned v úvodu závěrečné čtvrtiny, kdy opět našel v endzóně Petra Škváru, který tak upravil skóre na 21:19.

Obrana Steelers dokázala znovu zastavit Nitru, která se po delším drivu pokoušela opět o field goal, ale i druhý pokus byl neúspěšný.

Steelers tak necelé čtyři minuty před koncem šli na míč a měli možnost otočit skóre. Po 19yardové přihrávce Ferance na Škváru se už ale útok nedokázal prosadit a Knights ubránili těsné vedení 21:19.

Zdroj
caaf.cz, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články