Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov

Zemětřesení na hráčském trhu. Brady po dvaceti letech odchází z Patriots

Tom Brady a New England Patriots. Po dvě dekády tohle spojení platilo a v kombinaci s trenérským umem Billa Belichicka vytvořilo z celku z Massachusetts nejúspěšnější organizaci historie NFL. Teď se ale cesty legendárního quarterbacka a Patriots rozcházejí. Brady se na sociálních sítích oficiálně rozloučil s týmem a potvrdil spekulace, že se zúčastní probíhajícího trhu s volnými hráči. V souvislosti s jeho dalším působištěm se hovoří zejména o Tampa Bay Buccaneers a Los Angeles Chargers.

Quarterback Tom Brady při akci Patriots
zdroj: ČTK/AP

Bradyho získali Patriots až v šestém kole draftu 2000, což je odborníky považováno za nejlepší výběr v historii draftu. Ve své druhé sezoně se po zranění dosavadní jedničky Drewa Bledsoea prosadil do sestavy a hned vyhrál první Super Bowl a stal se nejužitečnějším hráčem finále.

Během kariéry postoupil s Patriots devětkrát do Super Bowlu, šestkrát v něm zvítězil a čtyřikrát byl zvolen MVP finále. Držitel celé řady ligových rekordů zároveň třikrát získal ocenění pro nejužitečnějšího hráče ligy a ve své nejlepší sezoně 2007 s týmem vyhrál všech šestnáct zápasů v základní části soutěže.

Tom Brady z New England Patriots ve finále Super Bowlu
zdroj: USA TODAY Sports autor: John David Mercer

Mezi největší uchazeče o legendárního veterána se počítají Tampa Bay a LA Chargers. Buccaneers zřejmě definitivně ztratili trpělivost s nevyzpytatelným Jameisem Winstonem a mají k dispozici dostatek ofenzivních zbraní, které Bradymu v poslední době v Patriots citelně chyběly.

Chargers se po minulé sezoně rozloučili s dlouholetým quarterbackem Philipem Riversem a angažování hvězdy Bradyho formátu by klubu mohlo pomoct oživit zájem fanoušků, který je Achillovou patou Baterek po přesunu organizace ze San Diega do Los Angeles. Rivers se domluvil na jednoleté smlouvě s Indianapolis, teoretická varianta Colts tak pro Bradyho padla. 

Ze stejného důvodu se hovoří o Raiders, kteří se aktuálně stěhují z Oaklandu do Las Vegas a potřebují přitáhnout ve svém novém působišti pozornost. Klub ale už stihl podepsat Marcuse Mariotu z Tennessee, a pokud by získal i Bradyho, musel by se zřejmě pokusit vyměnit svou dosavadní jedničku Dereka Carra.

Bradyho odchod z Patriots bude mít zásadní vliv na hráčský trh, který je už tak vzhledem k řadě volných agentů a očekávanému silnému draftu na pozici quarterbacka velmi zajímavý. Aktivní budou v každém případě právě Patriots, kteří neměli za Bradyho připravenou náhradu.

Zaměřit se mohou mimo jiné na jedničku draftu 2011 Cama Newtona, který má od Caroliny svolení vyjednávat s jinými týmy, v předchozích dvou sezonách ho ale výrazně limitovala zranění.

Quarterback New Orleans Drew Brees
zdroj: USA Today Sports autor: Stephen Lew

Jistotu mají naopak New Orleans Saints, kteří se dohodli na dvouletém prodloužení kontraktu s dalším hvězdným veteránem, Drew Breesem. Jeho náhradník Teddy Bridgewater podepsal tříletý kontrakt s Carolinou a další podpisy a přesuny se dají očekávat v nejbližších dnech.

Trh s volnými hráči běží v NFL od pondělí 16. března. Dosud největší úlovek mají na kontě Arizona Cardinals, kteří za čtvrté kolo draftu a running backa Davida Johnsona získali z Houstonu jednoho z nejlepších receiverů ligy DeAndre Hopkinse.

K překvapivému kroku se odhodlal i finalista posledního ročníku San Francisco, Niners výměnou za první kolo draftu poslali elitního pass rushera DeForesta Bucknera do Indianapolis.

Zdroj
ESPN, nfl.com

Hlavní zprávy