Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Suverénní Black Panthers čeká ve finále překvapení sezony z Příbrami

Praha - V úterý se v pražském Edenu bude hrát finále 21. ročníku české ligy amerického fotbalu. Poprvé se do něj probojovali hráči Příbrami Bobcats, kteří vyzvou nejúspěšnější český celek a obhájce titulu Prague Black Panthers. Organizátoři slibují velkou show mimo jiné za účasti 115 roztleskávaček. Přímý přenos sledujte od 18:15 na ČT sport a našem webu.

Je nám líto, video expirovalo.
Blíží se finále české ligy amerického fotbalu

Velkým favoritem jsou Černí panteři, tedy klub, který vznikl předloni sloučením nejlepších českých klubů Prague Panthers a Praque Black Hawks. "Řekli jsme si, že nebudeme tříštit síly kvůli jednomu zápasu, tak jsme se spojili a snažíme se konkurovat nejlepším týmům v Evropě v rámci rakouské ligy," řekl sportovní manažer a trenér Černých panterů Daniel Leško.

Právě účast v rakouské soutěži však přináší favoritovi komplikace. V neděli, tedy dva dny před českým finále, sehraje ve Vídni semifinále AFL s místními Vikingy. "Závěr sezony je pro nás kritický a fyzicky náročný. Den na regeneraci je málo. Ale musíme si s tím poradit," řekl Leško. "Věříme, že můžeme Vikingy porazit. Na druhou stranu nechceme Příbram podcenit, takže obě sestavy rozumně namícháme," dodal.

To by měla být výhoda Příbrami, která už nyní dosáhla na největší úspěch v historii klubu od roku 1995, když v semifinále porazila Prague Lions 49:21. "Už teď jedeme nad plán, takže my ve finále jen můžeme, zatímco soupeř musí. Pro nás je to už tak úspěch, který by měl pomoci našemu klubu dál růst. Určitě se ale popereme o co nejlepší výsledek," řekl trenér David Dobiáš. V sezoně jeho svěřenci s Černými pantery prohráli vždy poměrně těsně 10:25 a 27:34.

Klíčem k úspěchu podle něj bylo to, že v minulosti poslali své mladé odchovance sbírat zkušenosti právě do pražských klubů. "S jejich návratem jsme nastartovali novou éru. Navíc se povedlo sehnat čtyři zahraniční akvizice, se kterými se naše výkonnost posunula o několik úrovní nahoru," dodal.

Také Černí panteři mají na soupisce zahraniční opory, z nichž poutá pozornost zejména americký quarterback Kyle Newhall-Caballero, který hrával ve slavné NFL za Oakland Raiders. U něj však zatím není jisté, zda do finále české ligy nastoupí, neboť potáhne tým v neděli proti Vídni. "Rádi bychom, aby proti Příbrami začal a byl na hřišti v prvních rozehrách. Zbytek zápasu ale odtáhne Honza Dundáček, který si to za své výkony zaslouží," uvedl Leško.

Americký fotbal v ČR expanduje. Momentálně má asociace ČAAF 2000 členů registrovaných do 25 klubů rozdělených do tří divizí podle výkonnosti. Letos se finále bude hrát poprvé i s míčem, který je speciálně vyrobený pro českou ligu s logem české asociace.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy