Následuje
BasketManie

Super Bowl bude mít po čtyřech letech stejné obsazení

New York – V šestačtyřicátém Super Bowlu, tedy finále zámořské ligy amerického fotbalu NFL, si o titul zahrají mužstva New York Giants a New England Patriots. O složení finále soutěže v nejpopulárnějším americkém sportu, které se uskuteční 5. února v Indianapolis, rozhodly nedělní finálové zápasy obou konferencí. Závěrečný duel sezony bude reprízou finále z roku 2008, kdy Giants dokázali porazit favorizované Patriots, kteří předtím prošli celou soutěží bez jediné prohry.

Utkání New England - Baltimore
zdroj: AP autor: Matt Slocum

New England si ve finále Americké konference doma poradil s Baltimorem 23:20. Domácí přečkali závěrečný nápor Ravens, kteří v posledních sekundách nedokázali proměnit pokus o touchdown ani následný kop z 30 metrů, jímž by vyrovnali. Quarterback Tom Brady dotáhl Patriots již popáté do finále a vyrovnal se legendárnímu Johnu Elwayovi z Denveru. Se svým výkonem však spokojen nebyl. "Dneska se mi vůbec nedařilo, naštěstí obrana nás zachránila. Jsem hrdý na náš tým a doufám, že ve finále podám lepší výkon," prohlásil čtyřiatřicetiletý Brady.

Finále Národní konference lépe zvládli hosté z New Yorku, kteří až v prodloužení přetlačili překvapení sezony San Francisco 20:17. Vyrovnané utkání, kterému vévodily obrany, rozhodla chyba domácího Kyla Williamse, jenž upustil jednoduchý míč a nabídl hostům šanci rozhodnout. Giants příležitost díky závěrečnému třicetimetrovému kopu Lawrence Tynese využili.

Hrdinou utkání byl quarterback Eli Manning, jenž se zapsal do historie, když jako první v kariéře vyhrál pět venkovních zápasů v play-off. "Věděli jsme, že dneska může proti jejich výborné obraně rozhodnout jediná chyba. Naštěstí jsme se jí nedopustili a dokázali tohle drama vyhrát," pochvaloval si mladší bratr dalšího hvězdného quarterbacka Peytona Manninga z Indianapolis.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy