Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Semifinále Paddock eligy nabídne virtuální reprízu Czech Bowlu, konzolím ale zatím vládne nováček z Přerova

Deset týmů amerického fotbalu si vyplnilo neočekávanou pauzu účastí v esport lize. Prague Lions i Ostrava Steelers ukázali, že hrát umí na hřišti i s ovladačem v ruce. Společně s nováčkem z Přerova od začátku dominovali a s předstihem si zajistili účast v semifinále. Silnou trojici doplňuje Ústí nad Labem. Play-off se odehraje 30. května v profesionálním studiu herní společnosti Grunex, přímý přenos sledujte exkluzivně na webu ctsport.cz.

Utkání Prague Lions - Ostrava Steelers
zdroj: caaf.cz

V lize amerického fotbalu jsou Lions a Steelers dlouholetí soupeři, kteří se loni střetli dokonce v Czech Bowlu. Teď se proti sobě virtuálně postaví v rámci semifinále prvního ročníku eligy.

Lukáš Růžek si ale rivalitu ze hřiště ke konzoli nepřenáší. "Za mě je to soupeř jako každý jiný. Nevím, jak to vnímají ostatní, ale já beru eligu jako zpestření. Myslím, že nikdo moc nevěděl, co od toho čekat," říká produktivní running back Lions.

V základní části skončili Lions i Steelers s bilancí čtyř výher a jedné porážky. Ta přišla shodně od Přerova. Mammoths, jinak letošní nováček Paddock ligy, své virtuální soupeře doslova drtili.

Přerovu nechybí sebevědomí, nechce ale nic podcenit. "Jdeme do play-off s respektem, protože každý zápas je jiný a stát se může cokoliv. Každopádně vyhrát titul je náš cíl," připouští ofenzivní koordinátor Mammoths Radim Dohnal.

To Ústí nad Labem proklouzlo do vyřazovací části na poslední chvíli. Blades stačila bilance dvou výher a tří porážek. "Určitě to kluci umí hrát mnohem lépe než my. Do semifinále jsme se dostali s odřenýma ušima a můžeme jedině překvapit,” uvědomuje si ústecký Jakub Imr.

Play-off se odehraje 30. května v profesionálním studiu v Praze. Na hráče čeká aranžmá, na které jsou fanoušci esportu zvyklí. Chybět tak nebude ani studio s komentátorem Jiřím Kalembou.

S esportem ve studiu má největší zkušenosti ostravský Daniel Bria. Ofenzivní lineman Steelers má ve sbírce dokonce republikový titul ve hře FIFA. "Pro kluky, kteří nejsou zvyklí na to, že na ně míří kamery a podobně, to určitě nebude lehké," je přesvědčený Bria.

To, že jiné prostředí může hrát roli, připustil i Dohnal. "Přece jen doma hraju ve větší pohodě. Každopádně se na to moc těším," dodává opora přerovského týmu. To Imr si tlak studia nepřipouští. "Myslím, že výkon to nijak zvlášť neovlivní," věří running back Blades.

Zdroj
caaf.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články