České ragby

Reprízu loňského Czech Bowlu ovládli Black Panthers, s Lions rozhodli v druhé čtvrtině

Praha – Jejich vzájemné střetnutí ukončilo sezonu loňskou a odstartovalo i tu letošní. A z vítězství se v obou případech radovali hráči amerického fotbalu Prague Black Panthers. Úřadující šampioni v repríze Czech Bowlu porazili městského rivala Lions 27:9.

Utkání Prague Lions - Prague Black Panthers
zdroj: caaf.cz autor: Bryan Ham

Černí panteři šli za vítězstvím od úvodu zápasu a už v první čtvrtině se ujali vedení 7:0 díky touchdownu Jakuba Woleského.

Klíčovou fází se stala druhá část, během níž obhájce titulu předvedl několik skvělých běhů. Výsledkem toho byly další dva touchdowny včetně 41yardového v podání Pavla Klemše a Black Panthers odcházeli do kabin při vedení 24:3.

Domácí tým si ve třetí a čtvrté čtvrtině už vývoj pohlídal a nakonec slavil triumf 27:9. "Byla to týmová výhra. Obrana hrála celý duel skvěle. V útoku jsme hráli v první polovině skvěle. V té druhé jsme se chvíli zadřeli, ale pak se to zase rozjelo. Celkově výhra a ta se počítá," řekl quaterback Black Panthers Jan Dundáček.

Sezonu amerického fotbalu začali vítězně v repríze posledního finále Black Panthers