Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Po čtyřech letech si o Super Bowl zahraje Kansas City se San Franciscem, Chiefs mohou obhájit titul

Kansas City Chiefs mohou obhájit triumf v NFL. Ve finále play-off Americké ligy porazili Baltimore Ravens 17:10 a Super Bowl si zahrají počtvrté za posledních pět let. Jejich soupeřem budou 11. února v Las Vegas San Francisco 49ers, kteří zvítězili nad Detroit Lions 34:31 poté, co během osmi minut třetí čtvrtiny zlikvidovali sedmnáctibodové manko.

Patrick Mahomes v utkání s Baltimorem
zdroj: USA Today Sports autor: Geoff Burke

Chiefs mohou získat Trofej Vince Lombardiho dvakrát po sobě jako první tým od roku 2005, kdy titul obhájili New England Patriots vedení Tomem Bradym. San Francisco je ve finále poprvé od roku 2020, kdy v něm podlehlo právě Kansasu City.

K výhře nad Baltimorem pomohl Chiefs 30 přihrávkami na 241 yardů a jedním touchdownem Patrick Mahomes. Nejužitečnější hráč ligy z let 2018 a 2022 vyšel vítězně ze souboje hvězdných quarterbacků s Lamarem Jacksonem, který má ocenění MVP za rok 2019 a je na něj velkým adeptem i nyní.

"Je to pekelný rok, ale ještě není hotovo. V posledních zápasech jsme byli outsidery, ale my se tak nikdy necítíme. Máme v týmu spoustu kluků, kteří vědí, jak se vyhrává. Teď jsme v Super Bowlu a pořád jsme neskončili," řekl Mahomes.

Jeho spoluhráč Travis Kelce překonal rekord play-off v počtu chycených přihrávek, kterých si připsal už 156. Dosavadním rekordmanem byl Jerry Rice se 151 chycenými přihrávkami.

Právě díky Kelcemu a jeho vztahu s popovou hvězdou Taylor Swift se očekává, že Super Bowl přitáhne ještě větší pozornost než obvykle.

Americkou zpěvačku však čeká hektický přesun, neboť zhruba 24 hodin před zápasem má naplánovaný koncert v Tokiu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články