Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Ostravští Steelers neměli slitování se soupeři z Pardubic

Ostrava – Zatím největším překvapením letošního ročníku ligy amerického fotbalu jsou výkony Ostravy. Tým, který v minulé sezoně vyhrál jen jeden zápas z deseti, má po třech kolech tři výhry a dělí se o první příčku. Naposledy si ostravští Steelers poradili s týmem Pardubice Stallions.

Je nám líto, video expirovalo.
Ostravští Steelers si poradili s Pardubicemi

Na obou stranách se objevily dvě americké posily. Stallions sázejí na spolupráci obou "importů" v útoku, Steelers rozdělili své zámořské akvizice na obě strany míče. A i nyní se ukázalo, že zejména v obraně se přítomnost hrajícího coache Steelers zasloužila o skok o několik úrovní vzhůru. Necelých dvě stě diváků tak mohlo sledovat střet výborného útoku Stallions s kvalitní obranou Steelers.

Stallions vyhráli los a zvolili si příjem. Jejich první útočné snažení však narazilo na ocelovou obranu. Lépe se vedlo útoku Steelers, který se posouval svou hlavní zbraní, a to po zemi. V redzóně však ostravský útok narazil na svou letošní slabinu, opět nebyl schopen skórovat touchdown a navíc odevzdal míč svému soupeři. V první čtvrtině se tak z jediného touchdownu radovali hráči Stallions. To když našel Reginald Langford v endzóně Steelers přesným passem Jana Horáčka.

Druhá čtvrtina už rozveselila i domácí publikum, když endzónu Stallions našel kdo jiný než Dominik Dvorský. Vyrovnaný stav vydržel až do samotného závěru prvního poločasu, kdy se do těsného vedení dostal tým Steelers úspěšným field goalem Jiřího Šimečky.

Druhý poločas začal útok Steelers tím, co umí asi nejlépe - otevřít cestu pro Dominika Dvorského přes první obrannou linii soupeře a potom už jen sledovat jak Dvorský nechá všechny soupeře za svými zády. Dvorský si připsal 60yardový touchdown, kterým Steelers odskočili na 16:7.

Stallions však nesložili zbraně a ukázali, že disponují jedním z nejlepších útoků v lize. Dlouhý drive zakončil quarterback Langford  11yardovým během do enzóny Steelers. Langford byl celý zápas pod vydatným tlakem defenzivní lajny Steelers, ale tentokrát se mu podařilo prokličkovat až pro touchdown.

Pak už ale úřadovaly pouze obě obrany a ze spousty fumblů a interceptionů, které lze přičíst i nepříznivým povětrnostním podmínkám, profitoval pouze ostravský kicker Jiří Šimečka. Ten proměnil hned tři field goaly a stanovil konečné skóre na 25:14.

Hlavní zprávy