Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Česko

Odvetu favoritů ovládli Lions, Alligators porazili Mammoths znovu

Podruhé se střetli v 6. kole Kittfort ligy amerického fotbalu dva hlavní aspiranti na titul. Prague Lions tentokrát v zajímavém zápase zvítězili nad Vysočinou Gladiators 28:21. Ve druhém zápase kola zvítězili i podruhé brněnští Alligators nad týmem Přerov Mammoths.

Utkání Vysočina Gladiators – Prague Lions
zdroj: caaf.cz autor: Petr Milfait

Lions si zajistili účast v Czech Bowlu

První vzájemný zápas ovládli Gladiators 28:26 a i odveta byla vyrovnaná. Lions byli ale stále krok napřed a Gladiators museli dotahovat. Skóre otevřel hned v prvním útoku Lions quarterback Shazzon Mumphrey, který si doběhl sám pro touchdown.

Do sestavy Gladiators se vrátil running back Jan Dunovský, který pomohl svému týmu posouvat útok vpřed. Také hosté se v úvodním drivu dostali až k endzóně, ale dobře rozehranou akci zakončili neúspěšným kopem na branku.

Je nám líto, video expirovalo.
Augusta nedávno natáčel v Tokiu, teď hrál za Vysočinu

Gladiators se podařilo vyrovnat ve druhé čtvrtině po spolupráci Clarka Hazletta s Petrem Čermákem, který se uvolnil uprostřed hřiště a zachytil míč v endzóně.

Po zbytek prvního poločasu vládly na hřišti především obrany, které po úvodním zaváhání dokázaly rušit útoky, což potvrdil i lionský Charun Jachjajev, který zachytil soupeřův pass. Radost ze získaného míče ale Lions dlouho nevydržela. Hned první akcí totiž Mumphrey také hodil pass do rukou obránce.

Na začátku druhého poločasu Gladiators věnovali dobrou pozici Lions a pražský útok dokázal chybu hostů potrestat touchdownem Jiřího Kohuta.

Gladiators k vyrovnání pomohla dlouhá zachycená přihrávka Davida Calty, který těsně po zachycení míče vyšlápl ze hřiště. Lions situaci nechali přezkoumat na videu, to ale potvrdilo platné zachycení.

Vydařený útok zakončil touchdownem Petr Čermák, na něhož obrana Lions úplně zapomněla a Čermák tak pohodlně zachytil míč v endzóně a vyrovnal na 14:14.

Lions se opět dostali do vedení díky lepší pozici na hřišti. Gladiators museli odkopávat z vlastní endzóny a Josef Janota vrátil míč hluboko na polovinu soupeře. Sám pak chytil touchdownový pass Mumphreyho a posunul skóre na 21:14 pro domácí.

Na vyrovnání se nečekalo dlouho. Hazlett našel uprostřed hřiště volného Caltu, který se po zachycení prosmýkl obranou a připsal si 76yardový touchdown.

Na konci třetí čtvrtiny byli Lions několikrát blízko k dalšímu touchdownu, ale receiverům vždy chybělo pár centrimetrů k zachycení passu v endzóně soupeře. Na vítězný touchdown si domácí museli počkat do závěrečné čtvrtiny. Mumphrey našel dlouho přihrávkou Marka Suchého, který dokázal dosprintovat s míčem do endzóny pro vedení 28:21.

V poslední snaze na vyrovnání se Gladiators dostali 12 yardů od endzóny Lions. Po vydařeném postupu přes celé hřiště se ale jejich snažení nepodařilo dotáhnout k touchdownu. Obranu Lions v klíčové situaci vyztužil dokonce i quarterback Mumphrey, který hlídal nebezpečného Caltu.

Lions se podařilo udržet vedení a v odvetě zvítězili 28:21. Pražský tým si tak zajistil účast ve finálovém Czech Bowlu, který se odehraje 11. září v Jihlavě.

"Nejsem spokojený, i když jsme vyhráli. Nehráli jsme bez mentálních chyb, které nás hrozně sráží. Potřebujeme hrát lépe, ale jsem hrdý na kluky. Bojovali až do konce," okomentoval výhru hlavní trenér Lions Zach Harrod.

Alligators porazili Přerov i podruhé

Souboj dvou týmů na spodku tabulky vyhráli i podruhé Brno Alligators. Brněnský tým proti Přerovu Mammoths začal lépe a vybudoval si náskok 14:0 po dvou touchdownech Doležala. Mammoths se podařilo vyrovnat na začátku třetí čtvrtiny díky touchdownu Adama Žouželky.

Stejně jako v prvním zápase, také v odvetě byl k vidění vyrovnaný zápas. Na touchdown brněnského Nestra dokázal odpovědět touchdownem Filip Novotný. Odpověď na dlouhý touchdown Davida Kiliana už ale hostující Přerov nenašel.

Alligators zvítězili ve druhém zápase 27:21 a vylepšili si bilanci na dvě výhry a dvě prohry. Mammoths po pěti zápasech na první výhru stále čekají.

6. kolo Kittfort ligy:

Brno Alligators - Přerov Mammoths 27:21, Prague Lions - Vysočina Gladiators 28:21.

Zdroj
ABC, caaf

Hlavní zprávy