EP Benátky nad Jizerou

Nevermore. Lamar Jackson fenomenální čtvrtou čtvrtinou ukončil sérii nezdarů proti Chiefs

Třikrát a dost. Lamar Jackson se v taháku druhého hracího týdne NFL dokázal vzepřít svému osudovému soupeři a dvěma běhovými touchdowny ve čtvrté čtvrtině zajistil Baltimoru vítězný obrat v utkání s Kansasem. Pro Patricka Mahomese a Chiefs naopak porážka 35:36 znamenala první neúspěch v zářijovém utkání po dlouhých pěti letech.

Lamar Jackson skóruje vítězný touchdown proti Chiefs
zdroj: USA Today Sports autor: Tommy Gilligan

Jackson, kterému dosud hvězdné souboje s vrstevníkem Mahomesem vůbec nevycházely, začal špatně i tentokrát.

V prvních dvou drivech Ravens ztratil míč, přičemž v prvním případě ho hned v první minutě donesl do domácí endzóny Tyrann Mathieu.

Chiefs si po většinu utkání udržovali mírný náskok, ve třetí čtvrtině až o 11 bodů. Domácí se i přes nepřiznivý stav drželi své silné zbraně, pozemního útoku, a přineslo jim to úspěch.

Jackson dvakrát krátkým během zakončil drive Ravens a přes nezdařené dvoubodové konverze otočil výsledek na 36:35.

Pro Jacksona to byl už pátý zápas v kariéře, kde naházel přes 200 yardů a zároveň po zemi získal více než 100.

A podruhé k tomu přidal i dva běhové TD, což se dosud žádnému quarterbackovi nepodařilo. Ravens získali celkem po zemi přes 250 yardů a znovu potvrdili pozici nejsilnějšího běhového útoku v lize.

V utkání, které mnohým tipérům zkazilo náladu i tiket, podlehl Seattle doma Tennessee 30:33 v prodloužení.

Seahawks prohráli domácí utkání, ve kterém vedli ve druhém poločase o víc než deset bodů, po dlouhých šesti letech.

Na začátku čtvrté čtvrtiny domácí po touchdownu Freddieho Swaina vedli 30:16, pak ale začal úřadovat Derrick Henry.

Nejdřív šedesátiyardovým úprkem vrátil Titans na dostřel a půl minuty před koncem vyrovnal. Celkem "King" Henry naběhal 182 yardů a třikrát skóroval.

Minimálně 150 yardů a dva touchdowny zaznamenal už podesáté v kariéře, čímž vyrovnal rekord legendárního LaDainiana Tomlinsona.

V prodloužení Titans zatlačili domácí až k jejich vlastní endzóně a krátké hřiště po puntu proměnili ve výhru zásluhou kopu Randyho Bullocka.

Úřadující šampioni z Tampy si přenesli formu z lednového play-off i do nové sezony. Jako první tým v historii NFL vyhráli devět zápasů za sebou s minimálně třiceti skórovanými body. Proti chabé obraně Atlanty ale nešlo o nijak nadlidský výkon.

Tom Brady poosmé v kariéře naházel pět touchdownů, z toho dva ve spolupráci s Robem Gronkowskim. Dominantní tight end skóroval minimálně dvakrát ve třech zápasech v řadě, čímž vyrovnal historický rekord na své pozici.

Ze souboje Arizony s Minnesotou odcházeli poosmé za sebou jako vítězové domácí. Ve vyrovnaném duelu, kde se oba týmy od druhé čtvrtiny střídaly ve vedení, nakonec rozhodla kvalita kopáčů.

Zatímco Matt Prater byl v dresu Cardinals neomylný, a to včetně 62yardového pokusu těsně před poločasem, Greg Joseph svou šanci na rozhodnutí těsného zápasu minul. Prater se trefil z více než 50 yardů po šedesáté v kariéře a znovu posunul vlastní rekord.

Dallas za posledních deset let ani jednou nezačínal sezonu dvěma porážkami. Cowboys zvítězili v Los Angeles nad domácími Chargers 20:17 zásluhou 56yardového field goalu Grega Zuerleina čtyři sekundy před koncem.

Výsledky 2. hracího týdne NFL:

Washington - NY Giants 30:29, Carolina - New Orleans 26:7, Cleveland - Houston 31:21, Chicago - Cincinnati 20:17, Indianapolis - LA Rams 24:27, Jacksonville - Denver 13:23, Miami - Buffalo 0:35, NY Jets - New England 6:25, Philadelphia - San Francico 11:17, Pittsburgh - Las Vegas 17:26, Arizona - Minnesota 34:33, Tampa Bay - Atlanta 48:25, LA Chargers - Dallas 17:20, Seatle - Tennessee 30:33 po prodloužení, Baltimore - Kansas City 36:35.