Svět motorů

Na mistrovství Evropy v americkém fotbalu se Češi nepodívají

Worcester – Česká reprezentace v americkém fotbalu si na ME nejvyšší divize A nezahraje. Rozhodl o tom kvalifikační turnaj, který se o víkendu uskutečnil v anglickém Worcesteru. Český tým si nejprve poradil s Nizozemskem, ve finále ale nestačil na Velkou Británii, které podlehl 13:38, a v kvalifikaci tak skončil.

Češi si ME v americkém fotbalu nezahrají

Národní tým prožil na Ostrovech dva rozdílné zápasy. Proti Nizozemcům Češi prohrávali 0:13, ale díky zlepšené běhové hře ve druhém poločasu utkání otočili. Jejich úsilí korunovala za stavu 13:13 vítězná individuální akce Lukáše Růžka, který podobný kousek předvedl také v letošním ligovém finále. Češi nakonec vyhráli 20:13.

Jenže v neděli proti domácímu výběru Velké Británie podobný výkon nezopakovali. Těžko se v úvodu zápasu dostávali do tempa a přesný britský útok toho využil k vytvoření rozhodujícího náskoku. Britové ovládli první poločas 31:7, celý zápas pak 38:13 a postoupili do závěrečné fáze kvalifikace.