Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Turecko

Lions mají nové majitele, změny mají klubu pomoci k Czech Bowlu

V nejstarším českém klubu amerického fotbalu došlo k výrazným změnám. Prague Lions změnili vlastníky, mezi novými majiteli je vedle šéftrenéra Zacha Harroda třeba také středoškolský trenér Kirka Cousinse Sam Nichols. Klub nastoupil cestu větší profesionalizace řízení, v příštím roce plánuje nasadit vlastní ženský tým a hlavně zaútočit na Czech Bowl, který Lions vyhráli naposledy v roce 2006.

Utkání Prague Lions - Prague Black Panthers
zdroj: caaf.cz autor: Libor Vočadlo

Podstatnou změnou je zřízení pozice generálního manažera, do které byl zvolen Lukáš Bencalik, který se nyní bude starat o organizační chod klubu. "Lions jsou tým s bohatou historií a podle toho by mělo vypadat umístění v lize. Pro posunutí o stupínek výše je zapotřebí profesionální přístup. Trenéři a hráči se potřebují soustředit na výkony na hřišti, o věci okolo by se měli starat manažeři," uvedl Bencalik.

Jedním z jejich hlavních úkolů bude přitáhnout na domácí zápasy více diváků a rozšířit povědomí o americkém fotbale, čemuž mají napomoci i nové mediální smlouvy s rádii Impuls a Rock Zone.

Jeden z nových majitelů Zach Harrod bude zároveň šéftrenérem pro všechny kategorie. Vedle seniorského týmu se zaměří na rozvoj juniorského programu Lions a také ženský tým Lionesses, který by měl nastoupit do soutěže ČAAF od příští sezony.

"Díky těmto změnám musíme mít pouze nejvyšší cíle. Tím primárním je vyhrát příští rok Czech Bowl a v horizontu tří let hrát i evropské poháry. Také chceme úspěšně etablovat ženský tým na mapu amerického fotbalu v ČR," doplnil Bencalik.

Hlavní zprávy