Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k nominaci na hokejový Turnaj Karjaly

Liga amerického fotbalu vyhlíží svůj start. Začne se čtveřicí zápasů

Dlouhé čekání je pomalu u konce. A Paddock liga amerického fotbalu odstartuje v polovině srpna zostra. Žádné předkolo s jedním zápasem jako v minulosti. Paddock Kickoff bude patřit všem osmi týmům, na programu je kompletní první kolo. Oslava návratu fotbalu na trávníky vyvrcholí přímým přenosem na ČT sport.

Domácí americký fotbal
zdroj: ČAAF autor: Martin Tajč

Paddock Kickoff nabízí zajímavé složení zápasů. Téma si vybere každý fanoušek amerického fotbalu. V sobotu 15. srpna odstartuje soutěž brněnským derby a zápasem Patriots s Mustangs.

Fanoušci v Brně se po sestupu Alligators loučili s atraktivními zápasy rivalů. Po odstoupení Stallions z Paddock ligy se ale Alligators vrátili zpět. Ani letos tak derby nebude chybět. Hned na úvod ligy se ukáže, kdo je vládcem Brna. Favoritem budou Sígrs, kteří ovládli poslední tři vzájemné zápasy. Alligators se z vítězství naposled radovali v úvodu sezony 2018, kdy zvítězili 19:13. Brněnští příznivci si tento zápas jistě pamatují. Alligators poslední akcí zápasu za nerozhodného stavu zblokovali field goal Sígrů a volný míč donesli až do endzóny soupeře.

Společně s brněnským derby si prožijí premiéru v lize Prague Mustangs. Hlavní trenér Josef Fuksa se poprvé představí na sidelině svého týmu na hřišti Pilsen Patriots. Pro Mustangs to tak bude první měření sil se soupeři z Paddock ligy.

Jan Bláha si pod vedením Daniela Leška odbude premiéru v soutěži na hřišti Vysočiny Gladiators. Quarterback Blades nastoupil naposled v reprezentačním dresu v Maďarsku na podzim 2018. Zranění v zápase ho vyřadilo na loňskou sezonu. Nyní je zpět. "Rehabilitace byla dlouhá, psychicky náročná, ale s dobrým výsledkem. Mám z toho dobrý pocit," dodal Bláha k návratu po zranění.

Na Bláhu čeká těžký test v podobě Vysočiny Gladiators. Ta se musela vypořádat se změnami na postu hlavního trenéra a quarterbacka. Obě tyto role měl totiž zastávat Reginald Langford. Otěže Gladiators opět převzal Ondřej Paulus a na pozici quarterbacka se představí Joey Bradley.

Je nám líto, video expirovalo.
Liga amerického fotbalu v Česku startuje

Paddock Kickoff vyvrcholí nedělním televizním zápasem. Před kamerami ČT sport se v přímém přenosu od 16:10 představí nováček Přerov Mammoths. Loňský vítěz 2. ligy na domácím hřišti přivítá Ostravu Steelers. "Je to zlomová událost pro klub. Chtěli bychom začít psát novou historii klubu, prvoligovou," nechal se slyšet předseda Mammoths Petr Stejskal.

Televizní zápas je pak podle Stejskala výjimečná událost nejen pro klub. "Podle mě to přesahuje rovinu klubovou, je to událost pro celé město Přerov, odkud není mnoho přímých přenosů. Je to i odměna pro diváky, kteří byli celou loňskou sezonu skvělí."

Utkání Pardubice Stallions - Prague Lions
zdroj: caaf.cz autor: Jakub Hřib

Na Mammoths čeká při premiéře ostřílený soupeř. A to jak z ligy, tak z televizních zápasů. Steelers mají za sebou tři účasti v Czech Bowlu. I se zahajovacím televizním zápasem mají Steelers zkušenost. V Ostravě si jistě přejí, aby letošní Paddock Kickoff proběhl ve větším klidu než ten loňský. Kvůli operaci slepého střeva totiž nemohl do zápasu nastoupit quarterback Randall Schroeder, za něhož nastoupil veterán Alan Kosniovský.

Obavy z prvního soupeře ale v Přerově nenajdete. "Jsme nadšení, že to budou právě Steelers. Máme s nimi určitou vazbu a jsou nám rozhodně bližší než brněnské kluby," vysvětlil Stejskal. Sílu soupeře si ale uvědomuje. "Přijímáme roli nováčka se vším všudy. Respektujeme, že Steelers jsou velkým favoritem. Mamut je velké zvíře a je známo, že Steelers hrají silový fotbal a na ty umíme."

V Přerově věří, že si historicky první zápas nenechá ujít početné publikum. "Věřím, že po pauze, kdy lidé nemohli chodit na sport, přivítáme početnou diváckou návštěvu," uzavřel Stejskal.

Paddock Kickoff

Sobota 15.8.

Pilsen Patriots - Prague Mustangs, Brno Alligators - Brno Sígrs

Neděle 16.8.

Vysočina Gladiators - Ústí nad Labem Blades, Přerov Mammoths - Ostrava Steelers

Hlavní zprávy