Archiv D: 5x trenér

Lawrence se dočkal první výhry, Jaguars v londýnském duelu udolali Miami

Až do šestého hracího týdne si musela počkat na první vítězství v NFL poslední jednička draftu Trevor Lawrence. Dvaadvacetiletý quarterback, považovaný za generační talent, uspěl až na tradičním londýnském výletě svých Jaguars. Jacksonville porazilo na stadionu Tottenhamu ve floridském derby Miami 23:20.

Trevor Lawrence
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Laszlo Geczo

Jaguars, kteří s výjimkou loňské "covidové" sezony hrají jeden domácí zápas v britské metropoli už od roku 2013, dokázali ukončit svou strašidelnou dvacetizápasovou sérii bez vítězství. Vyrovnané utkání rozhodly dva dlouhé kopy Matthewa Wrighta v posledních čtyřech minutách. Paradoxně Jags v prvních pěti zápasech netrefili ze čtyř pokusů field goal ani jednou. Jediným týmem bez vítězství tak po šesti utkáních sezony zůstává Detroit, Lions podlehli doma Cincinnati 11:34.

Jednoyardová akce Erica Ebrona byla pravděpodobně prvním běhovým touchdownem tight enda v historii Pittsburghu. Steelers díky tomu vedli nad Seattlem v poločase 14:0, přesto muselo rozhodovat až prodloužení. V něm korunoval svůj skvělý obranný výkon T. J. Watt, když připravil o míč náhradního quarterbacka Seahawks Geno Smitha a domácí následně výhodnou pozici na hřišti přetavili ve vítězný field goal. Zatímco Oceláři se po špatné úvodní čtvrtině soutěže pomalu zvedají, Hawks bez zraněného lídra Russella Wilsona čekají krušné týdny.

Fanoušci na Foxborough mají letos jen pramálo důvodů k radosti. Patriots prohráli čtvrtý domácí duel za sebou, což se jim stalo naposledy v roce 1993. V divoké čtvrté čtvrtině, ve které padlo téměř tolik bodů jako ve zbytku základní hrací doby, Dallas po předchozím neproměněném kopu přece jen dostal do vedení Trevon Diggs 42yardovou pick-six. Pro cornerbacka Cowboys šlo o sedmou interception v šestém zápase, čímž vyrovnal ligový rekord. Přesto museli hosté nakonec zachraňovat kopem Grega Zuerleina v posledních sekundách alespoň prodloužení, ve kterém rozhodl Cee Dee Lamb o první výhře Dallasu nad Patriots po 25 letech.

A do třetice utkání, které rozhodla až nastavená desetiminutovka. Útok Minnesoty získal v Carolině 571 kombinovaných yardů, což je nejvíc za posledních 17 let. Kvůli zablokovanému puntu ve třetí čtvrtině, z nějž domácí Panthers skórovali, a také neproměněnému field goalu v závěru si ale museli Vikings na vítěznou radost počkat až do nastaveného času, kdy Kirk Cousins svou třetí asistencí dne našel přesně u levého předního pylonu K. J. Osborna. Minnesota se dotáhla v tabulce konference na svého soupeře, který po dobrém startu neuspěl potřetí za sebou.

Po osmi letech bylo utkání Chicaga s Green Bay přímým soubojem o vedení v divizi NFC North. Packers ovládli sedmé venkovní utkání v rámci divize za sebou, když zvítězili na Soldier Field 24:14. Nejstarší rivalita v NFL má poslední dekádu jasného hegemona, "Sýraři" proti Bears uspěli v 19. z posledních 22 duelů. A když Aaron Rodgers v závěru krátkým během uzavíral skóre, neopomněl to domácím fanouškům připomenout.

Las Vegas odehrálo první utkání po rezignaci hlavního trenéra Jona Grudena kvůli skandálu s rasistickými a homofobními urážkami v e-mailové komunikaci. Dočasný kouč Raiders Rich Bisaccia se hned ve své premiéře dočkal úspěchu, když Vagas v domácím prostředí přehrálo v divizním duelu Denver 34:24 a znovu zabralo po předchozích dvou porážkách.

Baker Mayfield sice zazářil 57yardovou bombou do rukou Donovana Peoples-Jonese v poslední akci prvního poločasu, jinak ale Cleveland od začátku na Arizonu nestačil. Cardinals i díky třem ziskům míče obrany, které následně útok proměnil ve 13 bodů, vyhráli v Ohiu jasně 37:14 a dál kráčí sezonou bez zaváhání. Bezchybný Kyler Murray přihrál na čtyři touchdowny a zůstává zatím hlavním adeptem na cenu pro hráče sezony.

MetLife Stadium nepatří k dopravně nejlépe dostupným stadionům. Ale pokud fanoušci domácích Giants dorazili až na druhou čtvrtinu, viděli stejně všechno podstatné. A mohli pomalu zas začít balit, což také značná část stadionu udělala. Los Angeles Rams nasázeli během devíti minut druhé čtvrtky domácím čtyři touchdowny a zbytek utkání se pouze dohrávali.

Výsledky 6. hracího týdne NFL:

Philadelphia - Tampa Bay 22:28, Jacksonville - Miami 23:20, Baltimore - LA Chargers 34:6, Carolina - Minnesota 28:34 PP, Detroit - Cincinnati 11:34, Chicago - Green Bay 14:24, Indianapolis - Houston 31:3, NY Giants - LA Rams 11:38, Washington - Kansas City 13:31, Cleveland - Arizona 14:37, Denver - Las Vegas 24:34, New England - Dallas 29:35 PP, Pittsburgh - Seattle 23:20 PP.

Konference AFC: 1. Baltimore (5-1), 2. Buffalo (4-1), 3. Cincinnati, Las Vegas a LA Chargers (všichni 4-2), 6. Tennessee (3-2)

Konference NFC: 1. Arizona (6-0), 2. Dallas, LA Rams, Tampa Bay, Green Bay (všichni 5-1), 6. New Orleans (3-2).