Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Konec dohadů. Brady potvrdil konec kariéry, sedminásobný vítěz Super Bowlu se loučí

Hvězda amerického fotbalu Tom Brady oficiálně oznámil konec kariéry. Během 22 sezon v NFL čtyřiačtyřicetiletý hráč získal rekordních sedm Super Bowlů.

Slavící Tom Brady
zdroj: ČTK/AP/ autor: Matt Ludtke

"Vždycky jsem měl za to, že fotbalu musíte odevzdávat všechno. Pokud to neděláte na sto procent, úspěch se nedostaví. A úspěch je to, co se mi na té hře tolik líbí. Každý den znamená fyzickou, mentální a emocionální výzvu, což mi umožnilo naplno využít svůj potenciál. Uplynulých 22 let jsem se snažil ze všech sil. Neexistují žádné zkratky k úspěchu na hřišti nebo v životě," napsal Brady na Instagramu.

"Je to pro mě těžké to napsat, ale je to tady. Už to nebudu podstupovat. Svou kariéru v NFL jsem miloval a teď přišla chvíle věnovat čas a energii něčemu jinému," uvedl trojnásobný nejužitečnější hráč ligy a pětinásobný držitel ceny MVP v Super Bowlu, který vychovává s brazilskou topmodelkou Gisele Bündchenovou dvě děti a má dalšího syna z předchozího vztahu.

Před rokem završil Brady svou první sezonu v dresu Tampy Bay Buccaneers dalším triumfem v Super Bowlu. Předtím získal trofej Vince Lombardiho šestkrát s New England Patriots, kteří díky tomu drží rekord mezi kluby.

V tomto ligovém ročníku se floridskému týmu nepovedlo na loňský úspěch navázat –⁠ vypadl ve čtvrtfinále play-off po porážce s Los Angeles Rams 27:30. Vzápětí se začalo spekulovat o tom, že Brady skončí, i když měl s Tampou Bay smlouvu ještě na jednu sezonu.

"Hodně jsem minulý týden přemýšlel a kladl si obtížné otázky. Jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli. Moji spoluhráči, trenéři, soupeři a fanoušci si mě zaslouží beze zbytku, ale teď bude nejlepší, když přenechám hřiště nové generaci oddaných a zanícených hráčů," uvedl držitel řady rekordů NFL.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články