Následuje
SP Slovinsko

Gladiators převálcovali Aligátory, triumf slaví i Pardubice a Prague Lions

Stadion fotbalového klubu Vysočina Jihlava v sobotu po poledni patřil fotbalu americkému a Vysočina Gladiators tu smetli v Paddock lize brněnské Alligators 43:7. Rozjetý jihlavský celek ukázal skvělou formu a nedal žádnou šanci soupeři, který se zatím hledá. Dařilo se i Pardubicím a favorizovaným Prague Lions.

Vysočina Gladiators - Brno Alligators
zdroj: ČAAF autor: Libor Vočadlo

Vysočina Gladiators - Brno Alligators

"Přestože skóre bylo velké, zápas nebyl vůbec jednoduchý," zhodnotil hlavní trenér Gladiators, Ondřej Paulus. "Měli jsme plán vstoupit rychle do zápasu," popisoval Paulus. To se Gladiators podařilo. Necelé dvě minuty po začátku zápasu našel quarterback Reginald Langford nikým nehlídaného Joshuu Purdieho, který otevřel skóre.

Alligators se nepodařilo navázat na solidní výkon ze zápasu s Prague Lions. Útok nebyl schopný najít recept na obranu domácích. Naopak Gladiators v útoku předvedli další dominantní výkon. Tři touchdowny si připsal devatenáctiletý David Calta a především díky jeho výkonu se Gladiators radují z přesvědčivého vítězství. "Tři touchdowny jsou můj rekord, takže jsem samozřejmě rád. Ze začátku se nám v útoku dařilo," hodnotil první poločas Calta.

Poločasové skóre 31:0 a předvedená hra napovídala, že by se tentokrát nemělo jednat o zápas s infarktovým koncem. "Chtěli jsme se učit, jak hrát s časem. To jsme minulý týden proti Ostravě nezvládli a myslím, že se nám to tentokrát povedlo," podotkl Paulus. Gladiators si druhý poločas pohlídali. Přestože první útok Alligators skončil touchdownem, tak v dalším průběhu zápasu již dominoval útok domácích. Gladiators předvedli, že umí útočit i krátkými posuny po hřišti a ukrajovat yardy i čas. Svého soupeře tak prakticky nepustili ke slovu.

Radost z výkonu má obrana Gladiators, která v předchozích zápasech pouštěla hodně bodů. Tentokrát pouze sedm. Navíc úplně eliminovala běhový útok Alligators, který si v zápase připsal mínus tři běhové yardy.

Viditelně zklamaný byl po zápase hlavní trenér Alligators, John Stevenson. "Po zlepšeném výkonu z minulého týdne jsme tentokrát nebyli schopni soupeři konkurovat. Udělali jsme spoustu základních chyb," litoval Stevenson. Jeho Alligators jsou na posledním místě s bilancí čtyř proher a žádné výhry.

Alligators budou mít příležitost k prvnímu vítězství v pátek, kdy přivítají v derby brněnské Sígrs. Gladiators hrají doma v neděli s Pilsen Patriots.

Pardubice Stallions - Ústí nad Labem Blades

V prvním měření sil dokázal nováček z Ústí nad Labem dlouho držet krok s favorizovanými Stallions. První čtvrtina odvety se ale Blades nevydařila a rychle se dostali do ztráty 13 bodů. Nepříznivý průběh se Ústí podařilo zvrátit. Touchdowny Imra a Dieuseula se Blades dostali ve druhé čtvrtině do vedení 14:13.

"Věděli jsme, že Blades se na nás dobře připraví a nebude jednoduché v odvetě zvítězit," hodnotil zápas hlavní trenér Pardubic, Petr Košťál. "Povedl se nám začátek zápasu, kdy jsme soupeři odskočili, ale poté jsme sérií vlastních chyb dovolili Blades se do zápasu vrátit."

Jenže to bylo ze strany hostů vše. Pardubický Horáček s vypršením času prvního poločasu touchdownem posunul svůj tým k vedení. "Naštěstí se nám povedlo skórovat ještě poslední akcí prvního poločasu. To nám vlilo do žil energii do druhé půli zápasu, která byla z naší strany mnohem vydařenější," uvedl Košťál.

Stallions ve druhém poločase přidali ještě touchdowny Ženky a Ministra. Blades recept na překonání obrany ve druhém poločase nenašli, a tak se z vítězství 38:14 radovali Stallions.

Příští víkend přivítají Blades na domácím hřišti Prague Lions. Pardubice budou mít volno.

Prague Lions - Brno Sígrs

Nepřesvědčivý výkon útoku Lions z úvodního zápasu Paddock ligy je zapomenut. Od druhého kola totiž pražský tým své soupeře v útoku válcuje. Další obětí produktivity Lions byli brněnští Sígrs. Brno minulý zápas vyhrálo s Pardubicemi až poslední akcí zápasu, kdy se Sígrs podařil dokonat obrat.

První poločas nabídl pouze dva touchdowny Lions. V obou případech našel quarterback Hayes receivera Stevense. Ve druhém poločase již začala útočná smršť domácích. Na touchdowny Ječného, Kohuta a Suchého ve třetí čtvrtině dokázali Sígrs zareagovat pouze skórováním Clarka a Mašlanky. Do závěrečné čtvrtiny se tak šlo za stavu 35:14.

V té vykřesal naději pro brněnský tým opět Mašlanka, který snížil skóre na 21:35. Sígrs se připravovali na další infarktovou koncovku, kterou zažili v letošním ročníku Paddock ligy v obou předcházejících zápasech.

Lions měli jiný názor na průběh závěru zápasu. Stevens a McCandless přidali další tři touchdowny a pražský tým se radoval z konečného skóre 55:21. "Celkově si myslím, že jsme odehráli nejkompletnější zápas," hodnotil výkon svého týmu hlavní trenér Lions, Zach Harrod.

Sígrs budou mít příležitost zlepšit si náladu již v pátek, kdy je čeká brněnské derby s Alligators.

Výsledky Paddock ligy

Vysočina Gladiators - Brno Alligators 43:7

Pardubice Stallions - Ústí nad Labem Blades 38:14

Prague Lions - Brno Sígrs 55:21

Tabulka Paddock ligy

Skupina Západ:

Prague Lions 4-0

Pardubice Stallions 3-1

Pilsen Patriots 1-2

Ústí nad Labem Blades 1-3

Skupina Východ:

Vysočina Gladiators 3-0

Aquaponik Ostrava Steelers 1-2

Brno Sígrs 1-2

Brno Alligators 0-4

Zdroj
ČAAF

Hlavní zprávy