Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Dvě prodloužení a je jasno. O Super Bowl se utkají LA Rams a New England Patriots

O třiapadesátý Super Bowl se utkají Los Angeles Rams a potřetí za sebou New England Patriots. Rams v semifinále play-off porazili New Orleans 26:23 po prodloužení. Také Patrioti potřebovali k postupu přes Kansas City prodloužení, ve kterém zvítězili 37:31. Super Bowl se odehraje v pondělí 4. února od 0:30 SEČ v Atlantě, kde Rams získali svůj dosud jediný titul.

Quarterback Tom Brady při akci Patriots
zdroj: ČTK/AP

Rams si zahrají Super Bowl počtvrté v historii a poprvé od roku 2002. Dosud jediný triumf získali v roce 2000. Patrioti jsou s jedenácti účastmi nejúspěšnějším celkem soutěže. Poslední z pěti titulů získali před dvěma roky. Za posledních pět let chyběli ve finále jen jednou.

V New Orleans, které bylo nejlepším týmem divize NFC, prohrávali Rams už 0:13, ale dokázali se vrátit do zápasu. A 15 sekund před koncem vyrovnal Greg Zuerlein kopem dlouhým 48 yardů. Hrdina zápasu Zuerlein pak rozhodl i prodloužení ještě delším kopem 57 yardů, tedy téměř z poloviny hřiště. Celkem trefil všechny čtyři své kopy.

Patrioti těžili ze hry svého zkušeného quarterbacka Toma Bradyho, který naházel 348 yardů a připravil čtyři doběhy pro Sonyho Michela a Rexe Burkheada pro touchdowny. Kansas dohnal poločasovou ztrátu o 14 bodů a osm vteřin před koncem přesným kopem poslal zápas do prodloužení. V něm Patrioti předvedli velmi dobrý útok, neustále se přibližovali a nakonec Burkhead doběhem zařídil vítězství a postup.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy