Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Ondrovi se v Šanghaji daří. V první olympijské kvalifikaci lezců je ve finále

Čtyřnásobný mistr světa ve sportovním lezení Adam Ondra postoupil v Šanghaji na prvním ze dvou kvalifikačních závodů pro olympijské hry v Paříži do finále. Mezi nejlepší osmičku v kombinaci boulderingu a obtížnosti se dostal z pátého místa. Finále ho čeká v neděli, druhý díl kvalifikace pak v červnu v Budapešti.

Adam Ondra v semifinále kvalifikace na OH
zdroj: Adam Ondra / Facebook

Jednatřicetiletý Ondra se po páteční šanghajské kvalifikaci dělil o sedmou pozici a prošel mezi 20 semifinalistů jako jediný ze čtyř Čechů. Sobotní zápolení začal druhým nejlepším výkonem v boulderingu, ale při lezení obtížnosti udělal chybu a nasbíral 110,9 bodu.

Je nám líto, video expirovalo.
Ondra se dře olympijskou kvalifikací dál, čeká ho finále

Šanci vybojovat olympijskou účast Ondra nevyužil loni z mistrovství světa ani z evropské olympijské kvalifikace. Po Šanghaji bude následovat červnový druhý díl v Budapešti. Výsledky obou soutěží se budou sčítat, v každé kategorii postoupí na olympiádu 12 nejlepších ze 48 účastníků.

Při olympijské premiéře lezení v Tokiu obsadil Ondra šesté místo v tehdejší trojkombinaci s rychlostí, v níž se bude v Paříži soutěžit zvlášť.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články