Cyklistika ČR 2024

Senzace na závěr Ligy mistryň. Slavia sebrala body Lyonu

Fotbalistky Slavie v závěrečném šestém utkání skupiny Ligy mistryň velmi překvapivě remizovaly v Lyonu 2:2. Pražanky už před zápasem ztratily šanci na postup.

Fotbalistky pražské Slavie
zdroj: twitter.com/SlaviaZeny

Slávistky už od minulého kola věděly, že ve čtyřčlenné skupině skončí na třetím místě. Olympique už měl naopak jistý postup. V úvodním vzájemném duelu této sezony v listopadu Pražanky utrpěly s Lyonem doma debakl 0:9, tentokrát ale s osminásobnými vítězkami Ligy mistryň držely krok.

Fotbalistky Slavie se rozloučily s LM senzační remízou

Na úvodní gól domácích dokázala v deváté minutě odpovědět po rohu Franny Černá. Favorit poté dominoval, ale Pražanky držela brankářka Olivie Lukášová. Další gól hostující tým inkasoval až v 74. minutě. Už v nastavení ale utekla po pravé straně střídající Kristína Košíková a její střílenou přihrávku tečovala do sítě obránkyně Gillesová.

Francouzskému suverénovi nebyla nic platná drtivá střelecká převaha 33:2, Pražanky daly dva góly, i když měly na kontě pouze jednu přímou střelu mezi tyče. Olympique doma v této sezoně poprvé nezvítězil. Slávistky zakončily skupinu s pěti body za jednu výhru a dvě remízy.

Pražanky už v minulosti dokázaly Lyon jednou zaskočit, v domácí odvetě čtvrtfinále v roce 2016 s ním remizovaly bez branek.

Olympique Lyon – Slavia Praha 2:2 (1:1)

Branky: 4. Majriová, 74. Bechoová – 9. Černá, 90.+1 vlastní Gillesová.

Sestava Slavie: Lukášová – Bendová, Keeneová (82. Křivská), Bartovičová – Šlajsová, Černá (87. Košíková), McLaughlinová, Xiaová – Krejčiříková (82. Veselá), Stackpoleová (35. Szewieczková) – Morávková (46. Šurnovská). Trenér: Piták.