FBC Ostrava i Tatran Střešovice uspěly. Florbalová semifinále jsou vyrovnaná 2:2

Florbalistky FBC Ostrava a Tatranu Střešovice uspěly doma ve čtvrtých zápasech a vyrovnaly semifinálové série na 2:2. FBC vyhrál nad úřadujícím mistrem Vítkovicemi 3:2 a Tatran zdolal v pražském derby Chodov 4:2. Pátá utkání se uskuteční v pondělí na hřištích Vítkovic a Chodova.

FBC Ostrava
zdroj: Facebook/FBC Ostrava

Hráčky FBC Ostrava s Vítkovicemi i podruhé v sérii vyrovnaly. V 9. minutě je posunula do vedení Veronika Rybičková, po 170 sekundách druhé části sice odpověděla Jessica Kabelková, ale hned za 20 sekund vrátila domácím náskok Denisa Kotzurová. Ve 47. minutě srovnaly úřadující šampionky opět krok díky Sáře Seevaldové, v čase 56:47 ale rozhodla Markéta Vrlíková.

Tatran dokázal odpovědět na obrat v sérii vítězek základní části a vykročil za úspěchem v 5. minutě díky brance Báry Matějkové. Po 140 sekundách závěrečného dějství zvýšila Lucie Krýslová a dvěma brankami v 50. a 54. minutě upravila už na 4:0 Karolína Stůjová. Chodov výsledek zkorigoval díky trefě Finky Mirvy Naavaové a vlastním gólu Lucie Želízkové.

Extraliga flobalistek – semifinále play-off; 4. zápasy:

FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 9. Rybičková, 24. Kotzurová, 57. Vrlíková - 23. Kabelková, 47. Seevaldová. Stav série: 2:2.

Tatran Střešovice – Chodov 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Branky: 50. a 54. Stůjová, 5. Matějková, 43. Krýslová - 59. Naavaová, 60. vlastní Želízková. Stav série: 2:2.