Ragbisté v prvním utkání po návratu do druhé divize ME prohráli ve Švédsku

Čeští ragbisté zahájili druhodivizní evropský šampionát porážkou ve Švédsku 37:48. Výběru trenéra Miroslava Němečka nevyšla ve Stockholmu odveta za loňský květnový duel, ve kterém národní celek podlehl Seveřanům v boji o postup právě do úrovně Trophy (18:28). Přímý přenos utkání Česko – Chorvatsko sledujte v sobotu 4. listopadu od 12:50 na ČT sport a ČT sport Plus.

Český tým si účast v druhé divizi ME vybojoval až v minulé sezoně jako vítěz třetí nejvyšší kategorie.

Ve Stockholmu bylo k vidění 11 položených pětek, o jednu úspěšnější byli domácí, kteří také proměnili všech šest konverzí za dva body.

Švédové pokořili obranu hned v úvodní minutě a český tým neustále jen dotahoval ztrátu. Po dvoubodovém poločasovém manku Švédové odskočili až do náskoku o 23 bodů, který Češi už jen zmírnili dvěma položenými pětkami.

Příští sobotu přivítá reprezentace na pražské Markétě Chorvatsko a za další tři týdny Litvu. V březnu zakončí boje v divizi Trophy doma proti Švýcarsku, duel proti Ukrajině se pak kvůli ruské agresi bude hrát v Havířově.