Riiber v Lillehammeru nedal nikomu šanci, Vytrval v běhu ztrácel

Už šedesáté vítězství ve Světovém poháru vybojoval norský fenomén Jarl Magnus Riiber. Ten v Lillehammeru ovládl skokanskou část a v běhu na deset kilometrů už žádné komplikace nepřipustil. Norskou nadvládu potvrdili i druhý Oftebro a třetí Graabak. Osmadvacété místo po skoku neudržel Jan Vytrval, doběhl 39. Ondřej Pažout do běhu nenastoupil.

Riiber dominoval ve skoku, přestože zvolil nižší nájezd než soupeři, a v norském olympijském středisku i po zvolnění v závěru běžecké trati nakonec zvítězil o 35 sekund před krajany Jensem Luraasem Oftebrem a Jörgenem Graabakem. Vytrval byl po skoku osmadvacátý, ale české maximum v sezoně nakonec neposunul. Tím zůstalo jeho 32. místo z premiéry kompaktního závodu před týdnem ve Finsku.

Ondřej Pažout po 44. místě ve skoku do běžecké části neodstartoval.

Závody SP v severské kombinaci v Lillehammeru:

Muži: 1. Riiber 25:38,0, 2. J.L. Oftebro -35,5, 3. Graabak (všichni Nor.) -36,8, 4. Schmid -39,5, 5. Rydzek (oba Něm.) -40,4, 6. Lamparter (Rak.) -41,6, ...39. Vytrval -2:35,5, Pažout (oba ČR) nenastoupil na start běhu.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 21 závodů): 1. Riiber 390, 2. Graabak 300, 3. Lamparter 290, 4. J.L. Oftebro 247, 5. Rettenegger (Rak.) 245, 6. Schmid 225, ...42. Vytrval 11, 49. Konvalinka (ČR) 4.

Ženy: 1. Westvoldová Hansenová 15:02,9, 2. I. Hagenová -46,7, 3. Leinanová Lundová (všechny Nor.) -53,8.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 15 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 200, 2. I. Hagenová 180, 3. Leinanová Lundová 160.