Euro Hockey Tour mužů 2023/2024

Mladoboleslavští florbalisté v sedmém zápase zdolali Vítkovice a jsou v superfinále

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v rozhodujícím sedmém semifinále play-off superligy nad Vítkovicemi 4:3 v prodloužení a postoupili posedmé do superfinále. V čase 62:19 o tom rozhodl svým druhým gólem v utkání Filip Zakonov. Mladá Boleslav bude útočit na čtvrtý titul za týden v neděli v pražské O2 areně proti obhájci triumfu a sedmnáctinásobnému šampionovi Tatranu Střešovice.

Sestřih 7. semifinálového utkání Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice

Mladá Boleslav se vrací do superfinále po roční pauze, předtím se v něm představila čtyřikrát za sebou. Tituly získala v letech 2018, 2021 a 2022. Neuspěla v něm v letech 2015, 2017 a 2019.

Domácí se ujali vedení po 134 sekundách, kdy po přihrávce Michala Sládka zamířil bekhendem do odkryté branky Filip Zakonov. Za 28 vteřin bylo vyrovnáno. Marek Matejčík sebral balonek Jakubu Bínovi a nabil Rostislavu Gattnarovi, který zamířil k levé tyči. Ve 23. minutě vrátil domácím vedení Filip Bergman a v čase 25:45 zvýšil na rozdíl dvou branek Daniel Šebek.

V 38. minutě dostal Vítkovice na kontakt po pasu Martina Gattnara osamocený Adam Zubek a po 174 sekundách třetí třetiny vyrovnal střelou od levého mantinelu Ondřej Jankovský. V nastavení prostřelil Lukáše Součka bekhendovým pokusem Zakonov. Vítkovičtí obhájci stříbra získali bronz.

Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 3. a 63. Zakonov, 23. Bergman, 26. D. Šebek  3. R. Gattnar, 38. Zubek, 43. Jankovský. Konečný stav série: 4:3.