Hokejista sezony Tipsport Extraligy v ledním hokeji 2023/2024

Opava vypadnutí nepřipustila. Na domácí palubovce Ostravu jasně porazila

Ostravští basketbalisté mohli dokonat překvapení a postoupit ze čtvrtfinále proti mistrovské Opavě. Jenže opavský tým zahrál lépe než v předchozích duelech a na domácí palubovce zvítězil 80:65. Stav čtvrtfinále je nyní 3:2 ve prospěch Ostravy.

Jakub Šiřina v dresu BK Opava
zdroj: facebook.com/BK Opava

Ostrava je velkým překvapením vyřazovacích bojů, do kterých šla jako devátý tým po nadstavbové části. Po 11 letech dokázala vyhrát v play-off třikrát za sebou, navíc v sérii s obhájcem zlata, a útočí na první finálovou účast od roku 2013.

Tentokrát ale svěřenci Adama Cholevy udrželi s favoritem krok je v prvním poločase. Třetí čtvrtinu Opava vyhrála 23:13 a vítězství si už pohlídala. Svým nejlepším střeleckým výkonem v sérii k úspěchu pomohl Šimon Puršl, který dal 18 bodů.

Kapitán Jakub Šiřina přispěl 12 body, Radovan Kouřil měl double double za 10 bodů a 10 asistencí. V ostravském týmu dali dvouciferný počet bodů jen Matej Majerčák a Benjamin Stevens, oba si připsali 10 bodů.