Dostihy 2024

Sáblíková skončila před nedělní pětkou druhá na patnáctistovce v divizi B

Rychlobruslařka Martina Sáblíková nestačila na trati 1500 metrů v divizi B na Světovém poháru ve Stavangeru pouze na Nizozemku Elisu Dulovou. Hlavním závodem pro trojnásobnou olympijskou šampionku bude v Norsku nedělní pětka.

Martina Sáblíková skončila ve Stavangeru druhá

Šestatřicetiletá Sáblíková zajela čas 1:59,34 a na vítězku divize B Elisu Dulovou z Nizozemska ztratila 41 setin sekundy. Do průběžného pořadí SP v této disciplíně získala 24 bodů, které přidala k 28 z Obihira, kde v listopadu divizi B ovládla. Zuzana Kuršová byla ve Stavangeru pětadvacátá a Lucie Korvasová sedmadvacátá. Divize A je na programu odpoledne.

Před dvěma týdny dojela Sáblíková v Pekingu druhá na trojce a v průběžném pořadí SP na dlouhých tratích je druhá za Ragne Wiklundovou z Norska. Před startem ve Stavangeru si postěžovala, že stále není stoprocentně zdravá, a rozhodnutí o účasti v závodu na 1500 metrů nechala na poslední chvíli.