Dvojitý triumf Riibera v Lillehammeru, Vytrval tentokrát nebodoval

Stejně jako v sobotu vyrážel v Lillehammeru po skokanské části jako první muž do závodu na 10 kilometrů domácí Jarl Magnus Riiber. A stejně jako v sobotu doběhl do cíle jako první. Nedělní závod Světového poháru se naopak nepovedl českým sdruženářům. Velký můstek nesedl Janu Vytrvalovi, jenž vybíhal z poslední pozice, Ondřej Pažout do běžecké části opět ani nenastoupil.

Šestadvacetiletý Riiber potvrdil pozici nejlepšího skokana mezi sdruženáři a na velkém můstku získal díky výkonu 141 metrů téměř nedostižný náskok 55 sekund před Johannesem Lamparterem. Svého rakouského rivala čtyřnásobný mistr světa po desetikilometrovém běhu porazil o 33,8 sekundy a připsal si 61. výhru kariéry. Třetí byl další domácí závodník Jörgen Graabak.

Riiber tak v této sezoně nevyhrál pouze v prvním ze tří závodů v Ruce, jenž se jel novým systémem, kdy závodníci na trať nevybíhají podle výkonů ze skokanského můstku převedených na časy, ale podle předem daných rozestupů. V takzvaném kompaktním závodu skončil Riiber druhý za krajanem Jensem Luraasem Oftebrem.

Vytrval, jenž v sobotu obsadil 39. příčku, byl v neděli ve skokanské části poslední (třiapadesátý) a do bodované čtyřicítky se nedostal. V devatenáctistupňovém mrazu nakonec obsadil 46. místo. Ondřej Pažout ze 43. místa stejně jako v sobotu do běhu nenastoupil.

SP v severské kombinaci v Lillehammeru:

Muži: 1. Riiber (Nor.) 25:55,3, 2. Lamparter (Rak.) -33,8, 3. Graabak -36,5, 4. J. L. Oftebro (oba Nor.) -36,5, 5. Rettenegger (Rak.) 42,4, 6. Schmid (Něm.) -48,7, ...46. Vytrval 5:39,9, Pažout (oba ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 21 závodů): 1. Riiber 490 b., 2. Lamparter 380, 3. Graabak 380, 4. J. L. Oftebro 317, 5. Rettenegger 305, 6. Schmid 280, ...45. Vytrval 11, 51. Konvalinka (ČR) 4.