Archiv D: Blahopřání

Tatran navýšil vedení nad Chodovem, Boleslav srovnala krok s Vítkovicemi

Florbalisté mistrovského týmu a vítěze základní části Tatranu Střešovice vyhráli v druhém duelu semifinále play-off superligy nad Chodovem 5:3 a vedou v sérii hrané na čtyři vítězství 2:0 na zápasy. Druhá Mladá Boleslav porazila Vítkovice 7:6 v prodloužení a vyrovnala na 1:1. Semifinále bude pokračovat v neděli a na velikonoční pondělí na hřištích Chodova a Vítkovic.

Tatran úvodní duel ovládl po výsledku 6:1 a vstup do druhého souboje mu vyšel skvěle. Po 156 sekundách otevřel skóre Ondřej Sádlo a v 5. minutě zvýšil Jakub Boček. Hned za 15 sekund sice zkorigoval Marek Matoušek, ale v 9. minutě využil přesilovou hru domácích Tomáš Hanák a v čase 11:50 zvýšil Matěj Havlas. V 34. minutě vykřesal naději Chodovu kapitán Tom Ondrušek, ale po 14 sekundách závěrečného dějství upravil Marek Beneš na 5:2. V 55. minutě už jen upravil výsledek Mikuláš Komárek.

Mladá Boleslav ve středu první utkání ztratila navzdory vedení 7:3 a prohrála 7:8. Dnes v 8. minutě dostal domácí do vedení Michal Sládek. V polovině úvodní části odpověděl Michal Pažák, ale v čase 17:31 vrátil Středočechům v přesilové hře vedení Jakub Vařecha. První polovina druhé části ale patřila Vítkovicím a Adam Zubek, Lukáš Hájek a Martin Gattnar otočili stav na 4:2. Navíc na snížení Martina Tokoše z 36. minuty odpověděl 56 sekund před druhou pauzou opět Martin Gattnar.

Obrat zahájil ve 44. minutě exvítkovický Adam Delong, v polovině třetí třetiny vyrovnal Ronald Gašparík a v čase 55:21 posunul Mladou Boleslav do vedení druhým gólem v utkání Tokoš. Hned za 18 sekund sice odpověděl také druhou trefou večera Zubek, ale 33 sekund po začátku nastavení rozhodl Jiří Besta.

Výsledky:

Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 7:6 v prodl. (2:1, 1:4, 3:1 – 1:0)

Branky: 36. a 56. Tokoš, 8. Sládek, 18. Vařecha, 44. Delong, 50. Gašparík, 61. Besta – 22. a 56. Zubek, 30. a 40. M. Gattnar, 11. Pažák, 28. L. Hájek. Stav série: 1:1.

Tatran Střešovice – Chodov 5:3 (4:1, 0:1, 1:1)

Branky: 3. Sádlo, 5. J. Boček, 9. T. Hanák, 12. Havlas, 41. Marek Beneš – 5. Matoušek, 34. Ondrušek, 55. Komárek. Stav série: 2:0.