Sokolský zpravodaj

Florbalisté Střešovic mají v semifinále s Chodovem mečbol, Vítkovice v prodloužení vyrovnaly sérii

Úřadující mistr Tatran Střešovice vyhrál páté semifinále play-off na hřišti Chodova 7:3, vede v sérii 3:1 a jediná výhra ho dělí od postupu do florbalového superfinále. Vítkovice doma zdolaly Mladou Boleslav 6:5 v prodloužení a vyrovnaly na 2:2.

Sestřih utkání Vítkovice – Mladá Boleslav

Tatran zareagoval na nedělní první porážku (4:7) a rozhodl na hřišti Chodova ve druhé třetině. Po 101 sekundách otevřel skóre Marek Beneš a náskok zvýšili Matěj Havlas, opět Beneš a Jakub Boček.

Po 14 sekundách závěrečné části upravil Martin Kisugite už na 5:0. Chodov se nevzdal a gólem Antonína Votavy a dvěma trefami Marka Vávry snížil. Výhru Tatranu ale pojistili Havlas a Marek Beneš, který 32 sekund před koncem dovršil hattrick.

Mladé Boleslavi vyšel skvěle začátek. Po 45 sekundách otevřel skóre Martin Tokoš a za 41 vteřin zvýšil Dominik Beneš. Vzápětí sice snížil Rostislav Gattnar, ale v závěru první části přidal třetí trefu Jakub Vařecha.

Ve druhé části se dvakrát prosadil Lukáš Fukala, mezi jeho góly zase v početní výhodě Adam Delong. V 51. minutě se zasloužil o vyrovnání Rostislav Gattnar.

Vzápětí poslal opět hosty do náskoku Delong, ale Adam Zubek si vynutil prodloužení a v čase 67:52 rozhodl Rostislav Gattnar, který dokonal hattrick.

Výsledky 4. zápasů semifinále play-off superligy florbalistů:

Chodov – Střešovice 3:7 (0:0, 0:4, 3:3)
Branky: 48. a 52. M. Vávra, 44. Votava – 22., 31. a 60. Marek Beneš, 28. a 58. Havlas, 32. J. Boček, 41. Kisugite. Stav série: 1:3.

Vítkovice – Mladá Boleslav 6:5 v prodloužení (1:3, 2:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 3., 51. a 68. R. Gattnar, 28. a 32. Fukala, 53. Zubek – 32. a 52. Delong, 1. Tokoš, 2. D. Beneš, 19. Vařecha. Stav série: 2:2.