Vítězem short tracku v Prachaticích je Serrieres, Kočař skončil šestý

V short tracku v Prachaticích kralovali Francouzi, z vítězství se radoval Arthur Serrieres před sobotním vítězem Felixem Forissierem, Lukáš Kočař skončil šestý a Jaroslav Kulhavý třiadvacátý. Ženský závod ovládla rovněž reprezentantka Francie, a to Solenne Billouinová, která zvítězila i v sobotu v hlavním závodě.

Short track v Prachaticích patřil Francouzům

Kočař, který byl v sobotu na hlavní trati třetí, dotahoval ztrátu po plavání a chvíli pomýšlel i na čtvrtou příčku. Nakonec na Španěla Ruzafu a Francouze Chaného před ním nestačila do cíle doběhl jako šestý.

Jaroslav Kulhavý, který se od letošní sezony věnuje terénnímu triatlonu, obsadil v short tracku 23. místo a jeho víkendový výkon byl ovlivněn problémy se zády.

Ženský závod měl od začátku jasnou favoritku, Billouinová po sobotním hlavním závodě ovládla i ten na krátké trati. Nejlepší Češkou byla sedmá Štěpánka Bisová.

Xterra Czech, závod Světového poháru v terénním triatlonu v Prachaticích - short track:

Muži: 1. Serriéres 32:41, 2. Forissier (oba Fr.) -10, 3. Sloth Nielsen (Dán.) -21, ...6. Kočař (ČR) -57.

Ženy: 1. Billouinová (Fr.) 38:34, 2. Duvoisinová (Švýc.) -1:07, 3. Mendittová (It.) -1:49, ...7. Bisová -4:03, 8. Grabmüllerová (obě ČR) -4:09.