Světovým šampionem v triatlonovém supersprintu je Wilde, ženám vládla Beaugrandová

Novozélandský triatlonista Hayden Wilde ovládl závod v supersprintu v Hamburku. Druhý skončil Vasco Vilaca z Portugalska, bronz patří Britovi Alexovi Yeemu. V ženském závodě byla nejrychlejší Francouzka Cassandre Beaugrandová.

Světová triatlonová série pokračuje v Hamburku
zdroj: Facebook World Triathlon

Pětadvacetiletý závodník tak obhájil loňské prvenství a dočkal se premiérového titulu mistra světa.

Mezi ženami skončila za vítěznou Beaugrandovou na druhém místě Britka Beth Potterová, třetí příčku obsadila domácí závodnice Laura Lindemannová.

V neděli je na programu závod smíšených štafet. Přímý přenos sledujte od 13:55 na ČT sport Plus.

Mistrovství světa v triatlonovém sprintu v Hamburku:

Muži: 1. Wilde (N. Zél.) 19:26, 2. Vilaca (Portug.), 3. Yee (Brit.) oba -2.

Ženy: 1. Beaugrandová (Fr.) 21:35, 2. Potterová (Brit.) -10, 3. Lindemannová (Něm.) -12.