Sokolský zpravodaj

Češi si zahrají čtvrtfinále MS v malém fotbalu, Američany porazili 4:2

Čeští reprezentanti v malém fotbalu zvítězili i ve svém čtvrtém zápase na turnaji. V osmifinále přehráli USA 4:2 a o postup mezi nejlepší čtyři si zahrají s Kazachstánem.

Sestřih utkání Česko – USA

Svěřenci Stanislava Bejdy sice šli do utkání v roli favorita, proti světovým šampionům z roku 2015 se na výhru nadřeli.

Jediný gól úvodního poločasu dal brankář Ondřej Bíro, Američané ale po změně stran srovnali zásluhou Tayouovy tvrdé střely z otočky.

Třináct minut před koncem základní hrací doby našel kapitán Bíro Denise Laňku, který vrátil Čechům vedení a za dalších šest minut dal vítěznou branku z rychlé kombinace po vhazování Daniel Klíma.

Američané při závěrečné hře bez brankáře neproměnili několik velkých šancí, naopak na druhé straně trefil v poslední minutě z poloviny hřiště prázdnou branku Jan Koudelka.

Výsledek osmifinále mistrovství světa v malém fotbalu:

Česko – USA 4:2 (1:0)
Branky: 10. Bíro, 37. Laňka, 43. Klíma, 50. Koudelka – 29. Tayou, 45. Mijatovic.