Německo - Polsko

Lukostřelci Drahonínský s Musilovou vybojovali bronz ve smíšených týmech

Rio de Janeiro - Čeští sportovci na paralympijských hrách v Riu de Janeiro přidali další medaili. Do české sbírky přibyl bronz, který v soutěži smíšených družstev získali lukostřelci David Drahonínský s Šárkou Musilovou.

David Drahonínský
zdroj: isifa.com

Drahonínský vybojoval svou druhou medaili v soutěži smíšených družstev, v níž spolu s Musilovou skončili třetí. V semifinále podlehli Britům 128:144, v souboji o bronz pak zdolali dvojici z USA 137:129.

Třináctým místem v silničním závodu se s paralympijskými hrami rozloučil šestinásobný zlatý medailista Jiří Ježek. Jedenačtyřicetiletý cyklista byl už od třetího kilometru v sólovém úniku, pak se k němu připojili ještě dva jezdci. "Byl to krásný pocit, fandilo mi strašně lidí. Pak jsem odpadl, v těžkých kopcích jsem neměl šanci vydržet. Ale dotrápil jsem se do cíle a jsem rád, že to mám takhle aktivně odzávoděné," řekl Radiožurnálu Ježek, jehož o dvě místa předčil Jiří Bouška.