MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

První semifinále zvládly házenkářky Slavie a Mostu a jdou do odvety s výhodou

Házenkářky Mostu a Slavie vstoupily do semifinále českého play-off interligy vítězstvím. Úřadující vicemistryně ukončily špatnou sérii s Pískem a na jihu Čech uspěly 28:25. Slávistky doma otočily nepříznivě vyvíjející se duel s Kynžvartem. V půli prohrávaly 13:18 a gólově zaostávaly až do 52. minuty, nakonec zvítězily 28:26. Odvety se hrají příští týden v sobotu.

Slávistkám se v prvním poločase nedařilo skórovat, zaváhaly při sedmičkách, trefovaly tyče, a i když dotáhly ztrátu 4:8, Kynžvart opět odskočil. V poločase měl k dobru pět gólů (18:13).

Po přestávce však obhájkyně titulu našly recept na brankářku Sabrinu Novotnou, naopak její spoluhráčky nedokázaly v závěru dvanáct a půl minuty skórovat. Slávistky tak otočily stav z 22:25 na 28:25. Hořkou prohru zmírnila v poslední sekundě nejlepší střelkyně zápasu Sofiia Bezrukovová, autorka osmi branek.

Most zlomil neúspěšnou bilanci s Pískem

Zápas byl v Písku dlouho vyrovnaný. Až po přestávce se Mostu podařilo odskočit na 23:18, vedení ale hostující hráčky neudržely. Písek šest minut před koncem srovnal na 24:24, poslední slovo však patřilo Severočeškám.

Postarala se o to především Natálie Kuxová, která nejprve vstřelila branku na 25:24 a v poslední minutě ze sedmimetrového hodu upravila na konečných 28:25.

Most ukončil nepříznivou sérii s Pískem, se kterým v posledních třech vzájemných zápasech jednou remizoval a dvakrát prohrál.