Životní úspěch pro golfistku Meleckou, v Johannesburgu skončila pátá

Golfistka Tereza Melecká dosáhla životního úspěchu, když se na turnaji Ladies European Tour v Johannesburgu umístila na děleném pátém místě. Nejlepší česká hráčka letošní sezony Sára Kousková skončila jednadvacátá. Suverénní vítězkou Joburg Ladies Open se stala Švýcarka Chiara Tamburliniová, která při teprve sedmém startu mezi evropskou elitou vyhrála s náskokem sedmi ran.

Tereza Melecká
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Melecká loni přišla o plnou kartu na Ladies European Tour a prvního startu v sezoně se dočkala až nyní v JAR. Příležitost pětadvacetiletá česká golfistka využila skvěle. Do posledního kola nastupovala na průběžné třetí pozici, o kterou přišla až v samém závěru. Turnaj zakončila bogey na závěrečných dvou jamkách a nabrala manko jedné rány na třetí místo a dvou úderů na druhou pozici.

Ve všech čtyřech kolech zahrála Melecká pod par. V poslední den se jí to povedlo přesto, že na třetí jamce zaznamenala double bogey. Předvedla ale také šestkrát birdie. Jejím nejlepším výsledkem na Ladies European Tour dosud bylo 12. místo z předloňského Skaftö Open u Göteborgu.

V závěrečném kole si mírně pohoršila i Kousková, která zahrála jednu ránu nad par. Cutem prošly také Kristýna Napoleaová (52.) a Jana Melichová, která byla v polovině soutěže dvanáctá, ale víkend jí nevyšel a klesla na konečné 58. místo.

Golfový turnaj Ladies European Tour v Johannesburgu (par 73, dotace 300 000 eur):

1. Tamburliniová (Švýc.) 275 (70+68+67+70), 2. Utamaová (Thaj.) 282 (69+71+71+71), 3. Dagárová (Indie) 283 (73+71+69+70), Sobrónová (Šp.) 283 (71+73+68+71), 5. Melecká 284 (72+69+71+72), De Roeyová (Belg.) 284 (71+71+73+69), Garciaová (JAR) 284 (71+72+71+70), ...21. Kousková 290 (75+73+68+74), 52. Napoleaová 297 (75+72+76+74), 58. Melichová 298 (70+74+77+77).