Německo - Polsko

Chcete-li se posouvat dopředu, musíte nulovat, ví Rybář. Navážou Češi na zlato Davidové?

Ještě ani nestačila utichnout euforie po zlatém vytrvalostním závodu Markéty Davidové a stejná disciplína teď na mistrovství světa čeká i biatlonisty. Na trati budou také čtyři Češi, kteří se dosud prali s nepřesnou střelbou. Přímý přenos sledujte od 14:00 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Michal Krčmář
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Pozornost bude upřena hlavně na dva české biatlonisty, jejichž nedělní stíhačka úspěšně nedopadla. Krčmář skončil dvaadvacátý po pěti chybách.

"Na střelnici jsem to prostě nezvládl, pokazil jsem, co šlo, a tím jsem si zkazil závod. Na vítr se vymlouvat nebudu, tohle byl závod, kde se dalo střílet čistě a kde jsem to měl zvládnout," hlásil.

Čišela z něj roztrpčenost, čemuž se nebylo proč divit.

"Jsem naštvanej, měl jsem otevřenej závod a pokazil jsem si ho svejma chybama. Mohl jsem předvést daleko lepší výkon," řekl Krčmář.

Po lednovém překonání covidu-19 ví, že je nyní v dobré formě, jen ta střelba...

"Myslím, že jsem tu v rozpoložení, abych mohl závodit v první desítce, a hlavně, abych střílel líp," dodal.

"Chyb na střelnici bylo příliš mnoho. Už ten start  dvojka v první ležce. To je psychický start do závodu, který se mu vůbec nepovedl. Pět chyb je strašně moc," řekl trenér Ondřej Rybář.

Recept na úspěch je podle něj jasný: "Pokud se chcete posouvat dopředu, musíte nulovat."

A to platilo i pro šestačtyřicátého Ondřeje Moravce.

"I na Ondru je těch chyb moc. Ty nuly tam nebyly, takže je tam, kde je," zhodnotil Rybář.

Ondřej Moravec v Kontiolahti
zdroj: ČTK/AP

Pro Moravce to nejspíš bude poslední vytrvalostní závod vůbec, protože po sezoně má v plánu ukončit kariéru.

Právě tato disciplína přinesla šestatřicetiletému nejzkušenějšímu českému biatlonistovi stříbrnou medaili na MS v Hochfilzenu 2017.

Ve vytrvalostním závodu se z Čechů představí ještě Jakub Štvrtecký, který v Pokljuce jel zatím pouze sprint a skončil 68.

Na samém chvostu startovního pole bude připraven rovněž Milan Žemlička, pro něhož to bude premiérový start v rámci MS.

První vytrvalostní závod se jel hned na úvod sezony SP, překvapivě v něm triumfoval Sturla Holm Laegreid, od té doby jedna z nejdůležitějších tváří norského týmu.

V Kontiolahti se skvěle předvedl i Moravec, po bezchybné střelbě skončil pátý.

Druhý individuální závod nabídla na konci ledna Anterselva, v závodu na 20 km byl první Rus Alexander Loginov.

Nejdelší závod na 20 km loni na světovém šampionátu vyhrála po suverénní jízdě francouzská legenda Martin Fourcade. Ten už však po minulé sezoně ukončil kariéru.

Největším favoritem je tak vedle Laegreida ještě jeden Nor  Johannes Bö. Ten na minulém MS dojel necelou minutu právě za Fourcadem.